Luhačovické „íčko“ zve na speciální prohlídky města

Foto: MTIC Luhačovice
Luhačovické Městské turistické a informační centrum se také letos zapojí do oslav Mezinárodního dne průvodců, a to prostřednictvím speciálních prohlídek. Ty jsou v plánu 24. a 25. února ve spolupráci s Muzeem luhačovického Zálesí.

Zajímavý program čeká na zájemce v sobotu od 14 hodin, kdy průvodci vyrazí od Sokolovny k zámku. „Tato vzpomínková akce bude plná fotografií a příběhů o životě, historii a zejména o obyvatelích domů a vil v této části města,“ upřesnila Terezie Bartoníčková z MTIC.

V neděli pak budou na programu prohlídky s průvodcem, který prozradí zajímavosti o luhačovické architektuře a historii v Bílé čtvrti. „Čeká na vás i návštěva interiéru hotelu Alexandria a hotelu Radun. Začátek je plánován na 14:00 u pošty,“ pokračovala Bartoníčková.

Prohlídky budou trvat hodinu a půl a jsou zdarma. Držitelé karty občana „Tady pramení výhody“ navíc obdrží upomínkový předmět. „Kapacita je omezena, proto si své místo rezervujte předem. Registrace jsou možné na e-mailu: info@luhacovice.eu nebo na čísle 577 133 980,“ doplnila na závěr Bartoníčková.

Hlavní partneři