Luhačovické lázeňské hotely získaly prestižní evropské ocenění za inovace

Zleva Veronika Crha Záhorská, Libuše Padevětová a Aleš Příhoda. Foto: Royal Spa
Luhačovické lázeňské hotely Nivamare a Miramare patří mezi nejinovativnější evropská lázeňská zařízení. Rozhodla o tom odborná porota Evropské lázeňské asociace, která v soutěži ESPA Innovation Awards udělila luhačovickým hotelům hned dvě ceny.

Prestižní ceny, o které se každým rokem utká několik desítek lázeňských míst z celé Evropy, se udělovaly v celkem osmi kategoriích. V letošní konkurenci 35 nominovaných přihlášek uspěly lázeňské inovace v zařízeních Royal Spa, kam hotely Nivamare a Miramare spadají, hned ve dvou kategoriích.

V kategorii inovativní lázeňský produkt vyhrál speciální léčebný program Spánkový balanc lázeňského hotelu Nivamare, zvláštní cenu odborné poroty pak získal léčebný program postcovidového syndromu v lázeňských hotelech Miramare, který dosahuje významných klinických úspěchů.

Získání těchto hned dvou prestižních evropských cen chápeme jako ocenění našeho dlouhodobého inovativního přístupu. Těší nás, že jsme uspěli v tak velké konkurenci. Neustále se snažíme inovovat léčebné postupy, abychom poskytovali tu nejlepší možnou péči našim klientům, a je vidět, že jdeme správnou cestou,“ komentoval získání evropského ocenění generální ředitel lázeňské skupiny Royal Spa Martin Plachý.

Odbornou porotu nejvíce zaujal speciální pobyt Spánkový balanc, který je součástí inovativního konceptu Health Balance. Jedinečnost tohoto projektu spočívá v kombinaci léčebných služeb, lázeňského prostředí a technologií, které jsou součástí unikátních spánkových pokojů v Lázeňském hotelu Nivamare v Luhačovicích.

V lázeňství se jedná o první projekt tohoto typu, kdy s klientem pracujeme prakticky kontinuálně po celý den, ať už léčebnými procedurami, nebo pomocí bio-dynamického osvětlení, které je zabudováno v jeho pokoji. Léčebný efekt je navíc objektivizován pomocí speciálních senzorů, které jsou umístěny v posteli tak, aby mohly hodnotit kvalitu spánku, ale zároveň klienta nijak neomezovaly, ani nerušily,“ vysvětlil vedoucí rehabilitační péče a rozvoje léčebných metod lázeňských zařízení skupiny Royal Spa Aleš Příhoda.

Klíčovou součástí pobytu je světelná hygiena, kterou pomáhá udržovat světelný systém od společnosti Spectrasol. Vědecky potvrzený pozitivní vliv těchto světel zahrnuje zlepšení výkonnosti, produktivity, soustředění, kognitivních funkcí, emocionálního stavu a celkového zdraví a vitality uživatelů. Na přípravě evropsky oceněného léčebného programu se podíleli také odborníci na chronobiologii z Národního ústavu duševního zdraví.

Hlavní partneři