Luhačovické Otevírání pramenů už klepe na dveře

Foto: Město Luhačovice
Obyvatelé ani návštěvníci Luhačovic letos o jednu z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších akcí konaných v lázeňském městě nepřijdou! Ve svých diářích si pro jistotu už teď poznačte termín 6. - 8. května, protože právě v těchto dnech se uskuteční oblíbené Otevírání pramenů.

Po dvou letech poznamenaných pandemií covidu se budou v Luhačovicích opět slavnostně otevírat a světit prameny. Festival Otevírání pramenů symbolicky zahájí lázeňskou sezonu a příchod jara třídenní oslavou, která nabídne bohatý program pro celou rodinu.

Nejočekávanějším momentem bude jako tradičně samotné svěcení pramenů, které se uskuteční v neděli dopoledne. Tomu bude předcházet slavnostní mše svatá v Kostele svaté Rodiny. Po oba víkendové dny se bude na ulici Dr. Veselého konat jarmark, který nabídne vynikající pochutiny nebo výrobky lidových řemeslníků.

V sobotu se mohou návštěvníci festivalu těšit na stylovou promenádu v dobových kostýmech, přehlídku automobilových veteránů, projížďku na historických bicyklech a pro ty, kteří budou stát o hezký snímeček na památku, bude na Lázeňském náměstí připraven secesní fotoateliér.

Tím ale výčet akcí zdaleka nekončí. Velkým lákadlem bude bezesporu sobotní večerní koncert Václava Marka a jeho Blue Star. V průběhu obou víkendových dnů se na pódiu objeví například swingový orchestr Melody Gentemen, Luhačovický okrašlovací spolek Calma, taneční soubor Swing Zlín nebo Crazy Flappers.

Bohatý kulturní program doplní také vystoupení folklorních, pěveckých a tanečních souborů, komentované prohlídky, workshopy, letové ukázky dravců nebo divadelní představení, kterým bude dominovat sobotní vystoupení Divadla Husa na provázku.

Hlavní partneři