Maškarní průvod, medvěd nebo šablový tanec. Luhačovický fašank se blíží

Foto: Jan Dostál
Tradiční masopustní veselice s průvodem masek, která se každoročně koná před příchodem postního období, se chystá také v lázeňském městě. Maškarní průvod s bohatým doprovodným programem je na programu příští sobotu 11. února.

„Zhusta, chlapci, zhusta, konec masopusta, masopust sa krátí, už sa nenavrátí!“ Také tato zvolání uslyší všichni, kteří v sobotu 11. února vyrazí do Luhačovic, kde propukne tradiční fašank. Místními i přespolními vyhledávaná akce začne maškarním průvodem v podání Folklorního souboru Malé Zálesí, jehož členové požádají samotného starostu o povolení masopustu, který se následně ujme vlády nad městem.

Návštěvníci fašanku se mohou těšit na tanec s medvědem, vystoupení Bobkovníků z Bystřice pod Lopeníkem, kteří předvedou šablový tanec a nebude chybět ani bohatá nabídka jídla a pití na celodenním jarmarku před poštou.

Obchůzková trasa Folklorního souboru Malé Zálesí povede od pošty, odkud vyjde maškarní průvod v 10:30 hodin. Trasa dále povede ulicemi Masarykova, Krátká, Nádražní, Komenského, Školní, Komenského, Slunná, Hrazanská, V Drahách, Ludkovická a skončí na Stráni. Obchůzková trasa bystřických Bobkovníků začne ve 14:30 hodin před poštou a bude pokračovat ulicí dr. Veselého až k Divadelní kavárně a pak zpět k poště.

Program Luhačovického fašanku:

10:00 – 17:00 Masopustní jarmark

10:15 Masopust žádá o povolení starostu, poté se s průvodem ujme vlády nad městem

10:30 Průvod vyráží na fašankovou obchůzku

14:00 Šablový tanec / Bobkovníci z Bystřice pod Lopeníkem

14:30 Fašankový průvod Bobkovníků /ulicí dr. Veselého k Divadelní kavárně

15:30 Šablový tanec / Bobkovníci z Bystřice pod Lopeníkem

Hlavní partneři
Vincentka