Masopustní jarmark nabídne průvod masek, zabijačkové speciality nebo výstavu

Foto: Město Luhačovice
Už tuto sobotu 26. února ožijí Luhačovice oblíbeným Masopustním jarmarkem. Ten kromě tradiční fašankové obchůzky v maskách přinese také zabijačkové speciality, výstavu nebo romantický balet.

Průvod maškar, vodění medvěda, tekutých i pevných pochutin, co hrdlo ráčí… zkrátka všeobecné bezuzdné veselí před nadcházejícím čtyřicetidenním půstem, jak se patří. To všechno nabídne Masopustní jarmark v centru lázeňského města už tuto sobotu 26. února.

Masopustní rej zahájí hned v dopoledních hodinách tradiční obchůzka městem v tradičních i netradičních maskách se zastávkami u jednotlivých domů, kde skakúni zatančí šablový tanec a medvěd si zatancuje s hospodyní. Průvod vyjde od zámku, odkud se vydá k Domovu pro seniory, dále přes ulice Družstevní, Ludkovická, V Drahách, Hrazanská, Slunná, Nádražní, Masarykova až k luhačovické radnici, odkud trasa povede až k místní sokolovně.

Milovníci masopustních tradic mohou navštívit tematickou výstavu Masky, kostýmy, maškary, která bude po celý den k vidění v Muzeu luhačovického Zálesí. Ta na mnoha fotografiích, uměleckých dílech a dalších hmotných dokladech ukazuje, jak se v čase měnily maskované obchůzky a průvody na jihovýchodní Moravě.

Sobotní den plný bujarého veselí mohou zájemci zakončit v poklidnějším tempu v Kinosále Elektra, které od 18 hodin na filmovém plátně uvede romantický balet Romeo a Julie v podání Orchestru Královské opery. V klasickém díle Sergeje Prokofjeva se nešťastní milenci pokoušejí o únik z renesanční Verony, kde se ruch tržiště až příliš snadno promění v souboj na meče a rodinný spor vede k tragédii jak pro rodinu Monteků, tak Kapuletů.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka