Přírodní léčivý zdroj vyvěrá v hloubce 50,5 metrů a využívá se od roku 1988. V roce 2013 byl slavnostně zpřístupněný veřejnosti. Zajímavý pavilon kruhového tvaru má pítko ve tvaru krystalu soli. Minerální vodu lze nabírat u čtyř okrasných kohoutků s nevšedním technickým řešením. Kohoutky ovládá fotobuňka reagující na pohyb návštěvníka již při vstupu. Prostor dotváří masivní smrková lavice a vyobrazené květy bedrníku, motiv Jurkovičovy architektury. Vydatnost pramene je 60 litrů za minutu.
Kde najdu minerální pramen?
Minerální pramen Nový Jubilejní se nachází mezi luhačovickým Společenským domem a vilou Alpská růže, s níž ho tematicky propojuje dřevěná lavice. Ostatní prameny – mapa
Nový Jubilejní: Na co pomáhá?
Silně mineralizované luhačovické minerálky se využívají při lázeňské léčbě dýchacího ústrojí, pohybového ústrojí, trávicího ústrojí, oběhového ústrojí, cukrovky i rekondici po onkologické léčbě. K silně mineralizovaným pramenům patří také Nový Jubilejní.
Koupele a inhalace
Léčivý minerální pramen Nový Jubilejní se doporučuje k přírodním minerálním koupelím a inhalacím. Ročně se v lázních Luhačovice uskuteční na 80 000 přírodních uhličitých koupelí a bezmála 200 000 inhalací minerální léčivé vody!