Na benefiční akci se podařilo vybrat přes milion korun

Koncert kapely Nebe. Foto: Korunka Pomáhá (Radovan Šubín)
Tradiční akce Luhačovice - město zdraví a módy se po osmnácti letech uskutečnila premiérově nikoli v kulturním domě, ale na lázeňské kolonádě a náměstí v centru Luhačovic. Pořádající spolek Korunka Luhačovice celý výtěžek z akce věnoval na charitativní účely.

Benefiční akce Luhačovice – město zdraví a módy se zcela poprvé přestěhovala do venkovních prostor lázeňského města. A jak bylo vidět, tento tah se pořadatelům spolku Korunka vydařil. „Je to nádherná akce, ale je asi desetinásobně větší, než jsme byli zvyklí, takže je to logisticky velmi náročné. Pod námi se nachází všechny ty minerální prameny, takže jsme k tomu museli přistupovat s velkou citlivostí,“ uvedla ředitelka Korunky Luhačovice Veronika Záhorská.

V nabitém programu nescházel koncert Leony Machálkové ani zábavná hra pro děti inspirovaná cestovateli Hanzelkou a Zikmundem. K vidění byla také stánková prezentace čtyř destinací Zlínského kraje nebo stánky s regionálními specialitami. Své vystoupení předvedla také skupina Luhačovického okrašlovacího spolku Calma se svým charlestonem. Příjemným zpestřením bylo večerní vystoupení zpívajícího porotce soutěže MasterChef Česko Přemka Forejta. Já jsem především kuchař a dneska jsem tady v úplně jiné roli, protože tady má koncert skupina Nebe. A já jsem tady, protože jsem s nimi nazpíval jednu písničku, tak se přidám,“ řekl s úsměvem zpívající šéfkuchař Přemek Forejt

Celou akci uspořádal spolek Korunka Luhačovice za podpory mnoha dobrovolníků, z nichž se většina vzdala honoráře ve prospěch benefice. „Samozřejmě reagujeme na to, co se stalo na jižní Moravě. Už před 14 dny jsme navštívili několik míst a přímo na místě jsme přerozdělili více než 300 tisíc a přivezli jsme i nějakou materiální pomoc,“ pokračovala Veronika Záhorská.

Více než milion korun byl výtěžek letošní benefice Korunky Luhačovice. Polovina částky zamíří do obce Lužice, kterou v červnu zasáhlo tornádo. Je to věc, která tady nikdy nebyla, a překvapilo to asi úplně celé Česko. Líbí se mi, jak se k tomu všichni Češi postavili a pomáhají,“ dodal Přemek Forejt.

Část peněz z výtěžku bude použita na likvidaci následků ničivé bouře v Luhačovicích a pomoc rodinám starajícím se o nemocné a handicapované děti.

Hlavní partneři
Vincentka