Na lázeňském tenisovém turnaji se představí známé tváře mediálního i sportovního světa

Foto: Redakce luhacovice.cz
Rok se s rokem schází jako by čím dál častěji. To potvrzují třeba sice nestárnoucí, ale rozhodně ani nemládnoucí účastníci jedné hodně oblíbené sportovní akce s příjemně společenským nádechem. V docela kultovním luhačovickém tenisovém areálu na dohled od Ottovky i kolonády si to v sobotu 3. září rozdají účastníci 9. ročníku Tenisového turnaje Lázní Luhačovice a.s.

„Začíná se v devět dopoledne, počasí máme pod dohledem a sportovní štěstí přejeme úplně každému. Historii dosavadních osmi ročníků představíme účastníkům i přítomným lázeňským hostům pěkně přehledně hned v těsné blízkosti dvorců,“ podotýká ředitel turnaje Dalibor Chrastina.

Účast přijme celá řada přátel, obchodních partnerů i známých tváří, kteří se tu vždy cítí jako doma.

Teče, smeče, možná i křeče čekají tradičního účastníka turnaje Roberta Heče, aby se to pěkně rýmovalo.

„Naladil jsem formu na dovolené s rodinou, dám do toho vše,“ tvrdí věčný mladík, reportér TV Prima, který si v přípravě opakovaně zaběhl půlmaraton.

„Já ladím trochu jinak. S manželem si vždycky na Moravu bereme kola. I letos jsme projeli a po turnaji ještě projedeme kus vašeho krásného kraje,“ hlásí se k účasti moderátorka Marie Retková, která se vyznačuje tím, že má lepší forhend než bekhend, ale zároveň bekhend než forhend. „To záleží na tom, jak mne můj Petr koučuje,“ směje se sympatická dáma.

Velké věci se dají čekat třeba od televizního manažerského páru Jan Dudek, Eva Stejskalová. „V našem případě to určitě bude mít náboj, to vím,“ říká šéf televize TVS Jan Dudek.

Jako vždy přijal pozvání organizátorů Martin Berdych, otec našeho dlouholetého úspěšného tenisty Tomáše.

„Ten tok času je fakt rychlý, už to bude deset let, co mi syn přivezl ukázat Davisův pohár, tady jsem ten luhačovický získal párkrát i já, tak uvidíme,“ uvažuje před akcí, kde ho jako často v minulosti doplní zkušený lékař i tenista a kamarád Martin Liberda.

Do Luhačovic se těší fotbalová trenérská „siamská dvojčata“ Bohumil Páník a Jan Somberg.

„Beru černé trenýrky a černé tričko, budeme černým koněm turnaje,“ smál se v přípravě na zápasy roku Páník.

Na kurtech by se měl objevit i generální ředitel pořádající organizace Jiří Dědek, anebo velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, oba už s bohatými tenisovými zkušenostmi.

„Účasti pana velvyslance si moc vážíme, těšíme se s ním na setkání na antuce a v sobotu večer také v Lázeňském divadle na slavnostním zakončení Dnů slovenské kultury, akce, která se s našim turnajem báječně prolíná,“ dodává generální ředitel Lázní Luhačovice a.s. Jiří Dědek.

Loni se z poháru a parádních cen těšila dvojice Křenek, Sládek. Kdo zvítězí mezi 16 páry letos, bude známo kolem 16. hodiny v sobotu odpoledne.

Hlavní partneři