Nový průvodce seznámí turisty s luhačovickou architekturou

Foto: Lázně Luhačovice a.s.
„Tady pramení architektura“. Takový je název nového projektu, který má nejen turisty, ale i místní obyvatele seznámit s největšími architektonickými skvosty Luhačovic. Průvodce nabídne profil celkem 35 architektů a 60 budov.

Záměrem nového turistického průvodce je představit Luhačovice s větším důrazem na architekturu, budovy a jejich tvůrce. Zájemci se tak mohou seznámit s celkem 35 architekty či staviteli a 60 budovami.

Pro autory průvodce byla inspirací rozmanitost architektury v Luhačovicích, o kterých se ne nadarmo říká, že jsou učebnicí architektury. Různorodost architektonických stylů dává tomuto lázeňskému městu punc jedinečnosti a výjimečnosti. Využitím existujících publikací, jejichž autorkami jsou Blanka Petráková a Ladislava Horňáková, se podařilo shromáždit informace o architektech a jejich dílech do praktické skládací brožury.

„V tomto projektu nabízíme možnost nevšední procházky po Luhačovicích pro místní obyvatele, lázeňské hosty, turisty a milovníky architektury. Jedná se celkem o 60 objektů vyznačených v mapce, která je součástí brožury. Přesto jsme to chtěli uchopit trochu jinak, proto jde o představení architektů, stavitelů a stavebníků,“ uvedla spoluautorka projektu Jarmila Ďurďová.

Organizátoři postupně označí všechny budovy na trase QR kódy, které zájemce propojí do webového prostředí, v němž se dozví další podrobnosti o architektech, historii budov, ale také zajímavé příběhy obyvatel těchto architektonických skvostů. V mapce jsou zapracovány tři trasy, které jsou rozděleny podle náročnosti.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka