TOP aktivity v Luhačovicích pro rodiny s dětmi

Největší moravské lázně Luhačovice jsou přímo rájem pro rodiny s dětmi! Vyhraďte si na zdejší atraktivity dostatek času a určitě nebudete litovat. Inspirujte se našimi TOP aktivitami v Luhačovicích, které jsou oproti českému lázeňskému trojúhelníku cenově dostupnější. K tomu mají příhodné umístění mezi Brnem, Ostravou a Bratislavou. 

Poznejte s dětmi malebné Luhačovice

V Luhačovicích na vás čekají legendární Jurkovičovy stavby, lázeňská kolonáda a park, minerální prameny, muzeum i blízká přehrada s Aquaparkem Duha nebo jízda autovláčkem. Vše propojují nádherné přírodní scenérie. Je zde ideální klima – na každém kroku se nadýcháte čerstvého vzduchu plného silic z okolních lesů. K tomu si vaše děti na první ochutnání zamilují luhačovické lázeňské oplatky, ať už tradiční čokoládové a oříškové, nebo některé z nových, třeba mátové a pomerančové.

Dětské atrakce – relax pro rodiče

Určitě navštivte dětské hřiště Mořský svět v centru Luhačovic, jemuž vládne dřevěná loď. Řadu atrakcí nabízí moderní hřiště u hotelu Ambra. Dobrodružstvím láká i dětské lanové centrum Pirátská zátoka na břehu luhačovické přehrady. U Wellness hotelu Pohoda v Pozlovicích naleznete Dětský ráj s bezplatným vstupem. Velkou letní atraktivitou je 150m přírodní vodní skluzavka v bývalém zorbingovém korytě v hotelu Vega nedaleko Luhačovic. A své brány po celý rok otevírá i zábavní park Galaxie Zlín.

Vyrazte na dětské naučné stezky

Dopřejte si s dětmi procházku Královstvím rozhlednovým, projděte s nimi Naučný chodník Luhačovická přehrada nebo Naučné stezky Luhačovickým Zálesím. Poutavá je také Naučná stezka Podhradí – Starý Světlov, která vede z obce Podhradí (poblíž Luhačovic) ke zřícenině hradu Starý Světlov. Děti příjemně unaví také Pivečkův lesopark ve Slavičíně, založený již roku 1936.

Lákavé výlety do okolí Luhačovic

Jen 12 km od Luhačovic se rozkládá starobylý Uherský Brod, spjatý s J. A. Komenským a dnes také Aquaparkem Delfín. O kilometr dál leží Bojkovice se zámkem Nový Světlov. V blízkosti je rovněž zámek Slavičín (14 km), zámek Vizovice (20 km), slovácké obce Vlčnov (18 km) a Hluk (24 km). Do krajského města, Baťova Zlína, je to 23 km. Můžete ho navštívit v době konání zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Populární ZOO Lešná a hrad Lukov se nacházejí 35 km od Luhačovic.

Cyklostezky i pro začátečníky

Luhačovice mají vynikající terény pro cyklisty. Oblíbená je například cyklotrasa Obora dlouhá 8,3 km, která zahrnuje centrum Luhačovic – pravý břeh Šťávnice – okolí pramene Ottovka – úpatí Malé Kamenné – Řetechov – Horní Dvůr – mohylové pohřebiště – Jezírko lásky. S většími dětmi můžete vyrazit na modře značený Malý lázeňský okruh, středně těžkou cyklostezku dlouhou 21 km. Na trase je Luhačovická přehrada – Aquapark Duha – Luhačovice – Biskupice – Horní Dvůr – Řetechov – Pozlovice.

Upevnění zdraví celé rodiny

V Luhačovicích si upevní zdraví celá rodina. Velkou tradici tu mají specializované léčebny pro děti všech věkových kategorií. Nejmenší od 1,5 roku zde pobývají v doprovodu rodičů, starší děti a mládež do 18 let samostatně. Dětští pacienti si v Luhačovicích léčí především nemoci dýchacího a trávicího ústrojí, obezitu, nemoci kožní (kromě lupénky) a nemoci onkologické. Jako rodiče jistě uvítáte, že během lázeňských pobytů nezameškají školní výuku – je součástí komplexní lázeňské péče.