TOP aktivity v Luhačovicích pro rodiny s dětmi

Největší moravské lázně Luhačovice jsou přímo rájem pro rodiny s dětmi! Vyhraďte si na zdejší atraktivity dostatek času a určitě nebudete litovat. Inspirujte se našimi TOP aktivitami v Luhačovicích, které jsou oproti českému lázeňskému trojúhelníku cenově dostupnější. K tomu mají příhodné umístění mezi Brnem, Ostravou a Bratislavou. 

Poznejte s dětmi malebné Luhačovice

V Luhačovicích na vás čekají legendární Jurkovičovy stavby, lázeňská kolonáda a park, minerální prameny, muzeum i blízká přehrada s Aquaparkem Duha nebo jízda autovláčkem. Vše propojují nádherné přírodní scenérie. Je zde ideální klima – na každém kroku se nadýcháte čerstvého vzduchu plného silic z okolních lesů. K tomu si vaše děti na první ochutnání zamilují luhačovické lázeňské oplatky, ať už tradiční čokoládové a oříškové, nebo některé z nových, třeba mátové a pomerančové.

Přehrada a koupaliště aquapark Duha pro rodiny s dětmi

Dětské atrakce – relax pro rodiče

Určitě navštivte dětské hřiště Mořský svět v centru Luhačovic, jemuž vládne dřevěná loď. Řadu atrakcí nabízí moderní hřiště u hotelu Ambra. Dobrodružstvím láká i dětské lanové centrum Pirátská zátoka na břehu luhačovické přehrady. U Wellness hotelu Pohoda v Pozlovicích naleznete Dětský ráj s bezplatným vstupem. Velkou letní atraktivitou je 150m přírodní vodní skluzavka v bývalém zorbingovém korytě v hotelu Vega nedaleko Luhačovic. A své brány po celý rok otevírá i zábavní park Galaxie Zlín.

dětské hřiště v Luhačovicích

Vyrazte na dětské naučné stezky

Dopřejte si s dětmi procházku Královstvím rozhlednovým, projděte s nimi Naučný chodník Luhačovická přehrada nebo Naučné stezky Luhačovickým Zálesím. Poutavá je také Naučná stezka Podhradí – Starý Světlov, která vede z obce Podhradí (poblíž Luhačovic) ke zřícenině hradu Starý Světlov. Děti příjemně unaví také Pivečkův lesopark ve Slavičíně, založený již roku 1936.

naučné stezky a další pobyt v přírodě pro rodiny s dětmi: holčička na louce

Lákavé výlety do okolí Luhačovic

Jen 12 km od Luhačovic se rozkládá starobylý Uherský Brod, spjatý s J. A. Komenským a dnes také Aquaparkem Delfín. O kilometr dál leží Bojkovice se zámkem Nový Světlov. V blízkosti je rovněž zámek Slavičín (14 km), zámek Vizovice (20 km), slovácké obce Vlčnov (18 km) a Hluk (24 km). Do krajského města, Baťova Zlína, je to 23 km. Můžete ho navštívit v době konání zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Populární ZOO Lešná a hrad Lukov se nacházejí 35 km od Luhačovic.

zoo lešná, papoušek, výlet kousek od Luhačovic do zoologické zahrady

Cyklostezky i pro začátečníky

Luhačovice mají vynikající terény pro cyklisty. Oblíbená je například cyklotrasa Obora dlouhá 8,3 km, která zahrnuje centrum Luhačovic – pravý břeh Šťávnice – okolí pramene Ottovka – úpatí Malé Kamenné – Řetechov – Horní Dvůr – mohylové pohřebiště – Jezírko lásky. S většími dětmi můžete vyrazit na modře značený Malý lázeňský okruh, středně těžkou cyklostezku dlouhou 21 km. Na trase je Luhačovická přehrada – Aquapark Duha – Luhačovice – Biskupice – Horní Dvůr – Řetechov – Pozlovice.

Otvírání pramenů - doboví návštěvníci lázní Luhačovice u fontány na Lázeňském náměstí

Upevnění zdraví celé rodiny

V Luhačovicích si upevní zdraví celá rodina. Velkou tradici tu mají specializované léčebny pro děti všech věkových kategorií. Nejmenší od 1,5 roku zde pobývají v doprovodu rodičů, starší děti a mládež do 18 let samostatně. Dětští pacienti si v Luhačovicích léčí především nemoci dýchacího a trávicího ústrojí, obezitu, nemoci kožní (kromě lupénky) a nemoci onkologické. Jako rodiče jistě uvítáte, že během lázeňských pobytů nezameškají školní výuku – je součástí komplexní lázeňské péče.

minerální prameny pomáhají i mladým lidem, luhačovice.cz