Turistika aneb aktivní dovolená v Luhačovicích

Ať už je vaší metou poznávání památek, procházky po přírodě, nebo přijíždíte jen využít léčebnou a lázeňskou péči, pobyt v Luhačovicích vám to vše splní. Luhačovice jako lázeňské město nejsou cílem jen klasických turistů – někdy sem přivádí návštěvníky zdravotní turistika.

Turistické tipy

Turistické tipy jsou v Luhačovicích téměř nekonečné. Vyzkoušejte třeba okruh Dušana Jurkoviče v délce 15,5 km, při němž si užijete malebné výhledy. Méně zdatní turisté uvítají 2km okruh ke Slovácké Búdě. Kdo rád zdolává vrcholy, ocení 5km výstup na Velké Kamenné. Využijte i místní lázeňské trasy, naučné stezky a chodníky, provádějící například okolím luhačovické přehrady. Nebo si jen tak s pohárkem obejděte minerální prameny.

Příroda

Příroda je v Luhačovicích mocná čarodějka! Lesnatá krajina Bílých Karpat – Vizovických vrchů, přírodní léčivé vody, upravené parky s fontánami i blízká přehrada Pozlovice jsou zárukou posílení vašeho zdraví v kterékoli roční době. Poznejte i širší okolí, území Zlínského kraje, v němž se potkává osobité Valašsko, přívětivé Slovácko a úrodná Haná.

Pro děti

Výraznou část z klientů lázní Luhačovice tvoří děti, zvláště alergici, astmatici. Pro děti je tu proto hodně atrakcí a zajímavostí. I pro ty, které sem přijedou s rodiči na dovolenou, prodloužený víkend či jednodenní výlet. Poznávejte Luhačovice s vašimi ratolestmi a vracejte se s nimi do vlastního dětství…