Týden luhačovické architektury nabídne komentované prohlídky nejen po místních vilách

Foto: Město Luhačovice
Také letos se v lázeňském městě začátkem října uskuteční tradiční Týden luhačovické architektury. Zajímavý program nejen pro milovníky architektury je na programu od 3. do 7. října.

Týden luhačovické architektury nabídne komentované prohlídkové okruhy Luhačovic a jejich zákoutí. Na své si přijdou zájemci z řad místních i lázeňských hostů, kteří se dozvědí zajímavosti o Bílé čtvrti, Pražské čtvrti a nebude chybět ani historie o vilách ve městě i v lázních.

V úterý 3. října je na programu Bílá čtvrť, kde kromě Dušana Jurkoviče zanechal svou nesmazatelnou stopu také Bohuslav Fuchs. „Povídat se bude nejen o hotelu Radun, Vile Viola, Eva, ale také o vile Vlasta,“ upřesnila tisková mluvčí Luhačovic Hana Srncová.

Ve čtvrtek 5. října přijde na řadu Pražská čtvrť, která se může pochlubit jedinečnou koncentrací architektonických skvostů. A proč název Pražská? Protože názvy vil nesou název spojený s naším hlavním městem.

Poslední prohlídka je v plánu v sobotu 7. října. Zaměřena bude na vily ve městě i v lázních. Nejen Alexandrie, ale také vila Ludmila či Radhošť, Světlana a Haná jsou dominantami středu města.

Město Luhačovice organizuje pravidelné komentované prohlídky i v průběhu roku, každá z prohlídek má svoje téma. „Tady pramení Luhačovice, Tady pramení architektura, zajímavé jsou i Večerní prohlídky s degustací vína nebo Luhačovice město chutí a vůní,“ dodala Srncová.

Hlavní partneři