V lázeňském areálu vrcholí přípravy na novou sezonu

V lázeňském areálu vrcholí přípravy na novou sezonu. Foto: Lázně Luhačovice
Ačkoli zatím není jasné, kdy se do Luhačovic a především do místních lázní vrátí všichni návštěvníci, přípravy na novou sezonu a jarní práce jsou zde v plném proudu.

Zaměstnanci Lázní Luhačovice v posledních dnech intenzivně pracují zejména na úpravách lázeňského areálu po zimním období. Na první pohled se to možná nezdá, ale drobných úprav je po letošní tuhé zimě potřeba víc než dost, ať už se jedná o úklid a údržbu chodníků, výsadbu nových květin, odstraňování nečistot z travnatých ploch a jejich úpravu, zastřihování okolního porostu nebo navezení nového čistého písku.

V areálu lázní se dále podařilo zrekonstruovat Pramen Dr. Šťastného, který je od minulého úterý opět přístupný veřejnosti. Kameníci opravili především praskliny na několika místech pramenní vázy a obrousili celý její povrch. Veškeré práce vyšly na 44 tisíc korun.

Pramen minerální vody Dr. Šťastného byl navrtán v roce 1929 při kopání studny Janovky, původně nesl název Gejzír a tryskal až do výše 20 metrů. V roce 1963 byl však vrt poškozen a znovu navrtán v roce 1967, kdy byl upraven do dnešní podoby. Nese jméno po luhačovickém rodákovi Dr. Františku Šťastném, který byl za ošetřování raněných partyzánů během 2. světové války umučen nacisty.

Pramen vyvěrá na kraji lázeňského parku nedaleko divadla a coby léčivý přírodní zdroj slouží k inhalaci a pitné lázeňské kúře.

Hlavní partneři