V Luhačovicích dnes začíná Adventní putování. Večer se rozsvítí i vánoční strom

Foto: Město Luhačovice
Rodinám s dětmi letos v Luhačovicích zpestří předvánoční čas Adventní putování, které je zavede například do knihovny, na plovárnu či do muzea. Vánoce v lázeňském městě naplno odstartují dnes večer, kdy se před radnicí slavnostně rozsvítí vánoční strom.

A jak bude Adventní putování probíhat? „Stačí si v MTIC vyzvednout kartičku, na které je 24 políček. Každé z nich má určené místo, kde je popsaný úkol. Na některém místě lze získat razítko, jinde děti políčko vyplní odpovědí na daný úkol,“ vysvětlila Terezie Bartoníčková z MTIC.

Jedním z úkolů na kartě je i vystřihovánka anděla, která je k dostání v knihovně, případně si mohou děti vytvořit svého. „V informačním centru máme připraveny dva vánoční stromky, kam děti mohou andílky s vepsaným přáním zavěsit. Na tohle se moc těšíme,“ doplnila Bartoníčková s tím, že děti si v rámci Adventního putování mohou zazpívat koledy, zahrát deskové hry, připravit ptáčkům krmení či vyzkoušet orientační běh.

V pátek 1. prosince začínají v Luhačovicích Vánoce a akce, které jsou s nejkrásnějším svátkem v roce spojené. Dnes v podvečer se před radnicí slavnostně rozsvítí vánoční strom a začne jarmark s doprovodným programem, kde se bude prodávat starostenský čaj, jehož výtěžek půjde na charitativní účely.

Rozsvícení vánočního stromu o prvním prosincovém víkendu doprovodí laserová a bubenická show či projekce filmu před radnicí. Dále se děti mohou těšit i na Mikuláše s družinou a ani letos nebude chybět čertovská diskotéka,“ informovala tisková mluvčí Luhačovic Hana Srncová.

V úterý 5. prosince pak do Luhačovic přijede Mikuláš se svou družinou v kočáře. Celý podvečer zpestří čertovská diskotéka.

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka