V Luhačovicích začínají Dny slovenské kultury

Huncúti. Foto: Lázně Luhačovice a.s.
Od 1. do 4. září budou Luhačovice patřit v pořadí už devátému ročníku Dnů slovenské kultury. Místní obyvatelé i návštěvníci největšího lázeňského města na Moravě se tak mohou těšit na divadelní představení, filmy, koncerty a další doprovodné akce.

Stejně jako v minulých letech také letos nad oblíbenou kulturní akcí převezme záštitu velvyslanec Slovenské republiky v České republice Rastislav Káčer stejně jako velvyslanec České republiky ve Slovenské republice Tomáš Tuhý.

Dny slovenské kultury zahájí ve středu 1. září projekce filmové komedie Muž se zaječíma ušima v režii Martina Šulíka s Miroslavem Krobotem v hlavní roli. Film vypráví příběh spisovatele, který jednoho dne získá nečekanou schopnost – mimořádný sluch v podobě zaječích uší. Ten mu umožňuje výborně slyšet nejenom hlasy dalších lidí, ale především jejich myšlenky.

Ve čtvrtek odpoledne bude program festivalu pokračovat koncertem slovenské skupiny Huncúti, která vystoupí na Lázeňském náměstí s lidovými i moderními skladbami ve vlastním jedinečném provedení. Organizátoři akce mysleli i na divadelní nadšence, pro které na čtvrteční večer připravili představení Podfuk. Hudební komedii o zdánlivě nevýznamné lži unuděné domácí paničky umocňují skvělé herecké výkony hlavních představitelů, krásná divadelní hudba i zaručený recept tvůrců na to, co je vlastně v životě důležité.

Milovníci architektury si přijdou na své v pátek odpoledne, kdy je na programu komentovaná prohlídka po stopách slovenského architekta Dušana Jurkoviče, který Luhačovicím vtisknul nezaměnitelnou podobu. Páteční večer pak bude patřit Marku Gondovi, díky kterému budete moci nahlédnout do tajů výroby fujar, pastýřských píšťal a dalších netradičních hudebních nástrojů.

V sobotu zakončí Dny slovenské kultury populární slovenská vokální skupina Fragile, která interpretuje bez použití hudebních nástrojů známé rock/pop/jazzové hity světových umělců. Známým skladbám dodává svou kreativitou a hravostí zcela novou tvář. Představení je vždy plné výborné hudby i skvělého humoru, díky kterému zažijete neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy.

Předprodej vstupenek do Lázeňského divadla probíhá v Informačním centru na kolonádě denně od 9 do 20 hodin. Vstupenky do Městského domu kultury Elektra je možné zakoupit v Městském informačním středisku Luhainfo od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin.

Hlavní partneři
Vincentka