Výstavu Velké ženy v malých lázních připravilo poprvé Muzeum luhačovického Zálesí v roce 2018 při příležitosti 100. výročí svého založení v roce 1918. Výstava představuje emancipované ženy, političky, publicistky, bojovnice za ženská práva i umělkyně, které na konci 19. a počátkem 20. století pobývaly v luhačovických lázních a zapsaly se do jejich historie. V současné době inicioval reprízu Luhačovický okrašlovací spolek Calma ve spolupráci s Městem Luhačovice ke 140. výročí narození Marie Calmy Veselé.
Historii budování luhačovického lázeňství a rozvoj obce si většinou spojujeme s osobnostmi výrazných mužů, vizionářů, stavitelů, lékařů i slavných pacientů. Ženy, tvořící polovinu obyvatel a jistě více než polovinu lázeňských návštěvníků, jako by nestály za zmínku. Tuto disproporci se snaží napravit výstava odkazující k výročí 100 let československé státnosti. Právě první republika byla obdobím, kdy po dlouholetém úsilí u nás ženy získaly volební právo, byly zrovnoprávněny s muži a tato rovnoprávnost byla zanesena v ústavě.
Do galerie veřejně činných žen v Luhačovicích na přelomu století byly zařazeny Gisela Blahová, Amálie Bobková, Simonetta Buonaccini, Marie Calma Veselá, Leopolda Dostalová, Zdenka Heydušková, Božena Hoferová, Anna Jurkovičová, Mária Lacková, Alice Masaryková, Anna Morávková-Kancnýřová, Ľudmila Podjavorinská, Oldra Sedlmayerová, Leopoldina Serényiová, Olga Scheinpfulgová, Zdenka Vorlová-Vlčková, Eva Vrchlická, Kamila Urválková, Jindřiška Wurmová a Lucie Václavíková.
Ženy, které výstava přestavuje, zastupují další stovky nejmenovaných osobností, které svým veřejným působením k této změně přispěly. Důležitou skupinu v Luhačovicích tvořily i slovenské návštěvnice lázní, na přípravě jejichž medailonů se podílela ředitelka Záhorského muzea ve Skalici Viera Drahošová.