Víkend v Luhačovicích. Vrchol Dnů slovenské kultury i tenisové klání. Martinové jdou do boje

Berdych s Liberdou vyhráli už třikrát. Foto: luhacovice.cz Foto: Zlin.cz
Jako vždy na přelomu prázdnin a školního roku, letos pojedenácté, se v Luhačovicích konají Dny slovenské kultury a už podesáté je jejich nedílnou sobotní součástí také tenisový turnaj osobností Lázně Luhačovice cup. A protože se obě akce báječně doplňují, není od věci připomenout si, jak se do největších moravských lázní těší dva Martinové. Tedy známý lékař gastroenterolog Liberda a také otec našeho dlouhá léta nejúspěšnějšího tenisty Berdych. Mimochodem obhájci loňského prvenství.

Tak pánové, už máte sbaleny kufříky a tenisové náčiní?

BERDYCH: Já jsem, co se tenisu týče, sbalen vlastně každodenně, hra mne pořád moc baví, to není problém. Možná je škoda, že budu muset hned po turnaji vyrazit domů, čekáme vzácnou návštěvu, přijede syn Tomáš, tak bohužel asi neuvidím závěrečný koncert v Lázeňském divadle.

LIBERDA: U nás taky hrčí pračka hodně často, třikrát týdně hraju singla, debla spíše vzácněji, tady ale nesmírně rád. Vždycky se moc těším i na koncert, stejně jako na krásný společenský večer, bezvadné lidi, anebo do bazénu a wellness v hotelu Alexandria.

Jste obhájci prvenství, co forma?

BERDYCH: Co se četnosti tréninkových jednotek týče, moc by klesat neměla. Ale moc dobře vím, že si zoubky brousí spousta soupeřů, kupodivu výborně hrají mnozí borci z novinářské branže, třeba Honza Dudek, Robert Heč, Martin Břenek, Josef Kvasnička a další.

LIBERDA: My vyhráváme vždycky v sudých letech, 2018, 2020 a 2022, je načase porušit tradici a vyhrát v sudém roce. Ale parťák má pravdu, soupeři, zdaleka nejenom novináři, se scházejí čím dál lepší, bojovat budeme, co to půjde, a na všechny se moc těšíme.

Dělá vám radost i to, že se na luhačovickém turnaji schází spousta pohledných žen?

BERDYCH: To je nádherné osvěžení v nádherném prostředí. Jen to nesmí člověk příliš vnímat během hry.

LIBERDA: Můžu na nich oči nechat. Stejně jako na míčcích. A organizátorům moc díky, že to připravují právě takto.

Hlavní partneři