Výstava na pěší zóně ukazuje Příběhy krajiny a malířů Luhačovic

Foto: Milan Mikšík
Příběhy krajiny a malířů Luhačovic. Takový je název výstavy, kterou můžete v těchto dnech zhlédnout na pěší zóně v lázeňském městě. Expozice na deseti panelech ukazuje příběhy malířů, kteří se ve své tvorbě inspirovali právě Luhačovicemi.

Výstava na pěší zóně v Luhačovicích představuje osobnosti malířů, kteří na počátku 20. století přijížděli do Luhačovic a inspirovali se jejich krajinou. V Luhačovicích vznikla nejen řada mimořádných pláten, ale vyvinula se i řada podnětných a pevných přátelských vztahů, umožněných společenským a kulturním zázemím lázeňského prostředí.

Kromě okolností vzniku obrazů luhačovické aleje, lesních interiérů a pohledů na lázeňské údolí zachycuje publikace předivo vztahů malíře Antonína Slavíčka s místní mlynářskou rodinou Janíkových a přátelství s Ladislavem Janíkem, souvztažnost kreseb Stanislava Lolka se vznikem Těsnohlídkovy novely a následně Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky, osudy malíře a básníka Františka Pečinky, Jury Pacáka, Otto Ottmara a řadu dalších příběhů.

Hlavní partneři