Zajímavá místa v Luhačovicích

V Luhačovicích si každý přijde na své. Za zajímavá místa se bez váhání dají označit legendární Jurkovičovy stavby, přehrada, lázeňská kolonáda a park, léčivé prameny nebo muzeum. Spousta lákadel čeká na návštěvníky i v blízkém okolí.

Přehrada

Udělejte si výlet k přehradě, ohromující mocnou energií vody a lesů! Luhačovická přehrada je cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou. Hodí se pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání, relax a další zábavu. Je jedním z nejlépe zarybněných moravských revírů.

Prameny

Máte rádi Vincentku? Užijte si ji do sytosti! V Luhačovicích můžete objevovat a okusit blahodárnost i dalších proslulých pramenných bratříčků. Pověstná léčivá síla místních minerálek je samozřejmě jedním z hlavních lákadel Luhačovic. Luhačovické minerální prameny v přehledu.

Kolonáda a lázeňský park

Lázeňská kolonáda v Luhačovicích byla po vydařené rekonstrukci v roce 2019 znovu otevřena. Stala se tak opět velmi příjemným procházkovým místem pro korzující lázeňské hosty a turisty stejně jako lázeňský park. Právě zde nasajete tu pravou atmosféru, pro lázně symbolickou. Kolonáda.

Jurkovičovy stavby

Jedinečné přírodní prostředí Luhačovic inspirovalo architekta Dušana Jurkoviče k vytvoření zcela unikátního souboru staveb ve stylu lidové secese. V letech 1902–1914 zde zásadně ovlivnil vzhled jednotlivých budov i celý urbanismus luhačovických lázní. Jurkovičovy stavby v přehledu.

Muzeum

Navštivte luhačovické muzeum. Nachází se na adrese Masarykova 950, Městský dům kultury Elektra. Muzeum luhačovického Zálesí vzniklo již v roce 1918 a představuje město z hlediska národopisného i lázeňského. Nechybí zde Kabinet Dušana Jurkoviče, architekta, který Luhačovicím vtiskl velmi přitažlivý ráz lidové secese.

Architektura

Architektura Luhačovic je proslulá zejména svérázným až folklórně laděným stylem Dušana Jurkoviče. K nejznámějším a nejcennějším objektům v lázních patří Jurkovičův dům. Zajímavé jsou však i objekty z 20. a 30. let 20. století. Dnes se v Luhačovicích nachází 34 různých kulturních památek.