Žlutomodrá výstava mapuje padesátiletou historii oblíbené Barumky

Foto: Galerie Elektra Luhačovice
Kroky všech milovníků motorismu by v blízké době neměly minout Galerii Elektra v Luhačovicích, kde je momentálně k vidění unikátní výstava sběratelských modelů soutěžních vozů a historických artefaktů z padesátileté historie Barum Czech Rally Zlín. Výstava potrvá do 31. ledna 2022.

Modely soutěžních vozů a historické artefakty z 50leté historie Barumky jsou hlavním tématem půlměsíční výstavy v luhačovické Galerii Elektra. Expozice získala oficiální podporu samotných organizátorů Barum Czech Rally Zlín.

Část sbírky, která mapuje historii a současnost automobilových soutěží v Čechách i zahraničí, vystavuje sběratel Oldřich Bartoníček z Luhačovic. Ten se své zálibě věnuje už bezmála 20 let.

Kromě samotných modelů, za kterými jsou vidět stovky hodin trpělivé práce, bude možné nahlédnout i do padesátileté historie prestižní soutěže Barum Czech Rally Zlín.

Z archivu od organizátorů akce se nám povedlo zapůjčit historické plakáty, programy, medaile. Právě se svolením oficiálního organizátora bude možné na výstavě zakoupit kalendáře, knihu 50 let příběhu Barum Czech Rally Zlín a další propagační předměty vztahující se k této oblíbené soutěži, která v roce 2021 oslavila padesáté výročí,“ uvádí na facebookové události k akci organizátoři výstavy.

Nahlédnout do minulosti jedné z nejoblíbenějších soutěží v České republice můžete každý den od pondělí do neděle vždy od 9 do 16 hodin. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na konto Korunka pomáhá.

Hlavní partneři
Vincentka