Výtěžek charitativní sbírky SOŠ slavnostně předán

Co má společného Střední odborná škola v Luhačovicích a Občanské sdružení Rodinná pohoda z Vyškova? Ve středu 12. ledna předali studenti Střední odborné školy v Luhačovicích výtěžek ze své charitativní akce zástupkyním Rodinné pohody. Sbírka probíhala v měsíci prosinci. Jejím prostřednictvím se získaly des

Co má společného Střední odborná škola v Luhačovicích a Občanské sdružení Rodinná pohoda z Vyškova? Ve středu 12. ledna předali studenti Střední odborné školy v Luhačovicích výtěžek ze své charitativní akce zástupkyním Rodinné pohody. Sbírka probíhala v měsíci prosinci. Jejím prostřednictvím se získaly desítky hraček, školních potřeb, knih a stolních her.

„Každý rok zakládají studenti třetího ročníku oboru Management a podnikání v umění a reklamě, studentskou společnost. Letošní třeťáci založili společnost EMU -Energie mladým umělcům.V rámci aktivit této společnosti jsme uspořádali na naší škole sbírku pro instituci Rodinná pohoda z Vyškova. Studenti, kteří jsou ve společnosti, vyrobili letáky a vyvěsili je po škole. Následně studenti a pedagogové přinesli použité hračky a ostatní věci, které pomohou vybrané instituci,“ uvedla Marie Jálová, ředitelka kulturních a charitativních akcí studentské společnosti EMU o.s.

„Výtěžek z této sbírky půjde do všech odvětví, které Rodinná pohoda nabízí. Aktivizační činnost, odlehčovací služby a Centrum denních služeb ve Slavkově u Brna,“ vysvětlila Jana Trefilíková, vedoucí Denního centra ve Slavkově u Brna.

Občanské sdružení Rodinná pohoda sídlí ve Vyškově a zabývá se činností, která souvisí s handicapovanými lidmi.

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka