Prameny jsou posvěceny

Tradiční Otevírání pramenů ve dnech 13. - 15. května přilákalo do našeho města i přes nepříznivé předpovědi počasí velké množství návštěvníků. Programy byly koncipovány tak, aby si každý mohl vybrat a i přes to, že počasí nebylo ideální, odjížděli z Luhačovic spokojení návštěvníci i účinkující.

Otevírání pramenů 2011Putování za osobnostmi z historie Luhačovic, které přiblížili svým spolužákům i četným divákům žáci Základní školy v Luhačovicích, hudební dostaveníčka s žáky ZUŠ Luhačovice, historická kola, automobily, výstava v hale Vincentka, hojně navštívená beseda u cimbálu a nezapomenutelný koncert Bratří Ebenů. Nedělní průvod se svěcením musel být kvůli dešti přesunut do kostela, do haly Vincentka a na kolonádu, ale velké množství diváků počasí neodradilo. Cestu si našli i do sálu MěDK Elektra, kde musel být přesunut hlavní odpolední program.

Otevírání pramenů 2011Úvodním slovům starosty města Františka Hubáčka, generálního ředitele a předsedy představenstva Lázní Luhačovice, a. s. Josefa Krůžely a hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka, předcházely nejmenší děti ze souboru Malé Zálesí, poté již následovaly krásné, královničky ze souboru Bítešan Velká Bíteš, temperamentní Radovan a Pozdní sběr z Napajedel, Valašský soubor písní a tanců Ovčák z Hovězí. Závěr patřil třem generacím Malého Zálesí. Podtáčané v podání dětské skupiny, Pozlovská točená mládežnické skupiny a Zahrajte mně muzikanti nejstarších členů ve spojení s roztomilostí malých Zálesáčků v úvodu ukázaly, že folklor v Luhačovicích žije a žít bude.

Závěr patřil vybraným žákům ZUŠ Luhačovice, kteří v neděli večer vystoupili společně s houslistkou Hanou Tesařovou a klavíristkou Marií Humpolovou na koncertě v kostele.

run_function(‚id‘,’41‘,’13164′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(\’79\‘); $wc[\’id\‘]=(($GLOBALS[\’interpret\‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(\’13164\‘); $wc[\’unique_id\‘]=(($GLOBALS[\’interpret\‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[\’function_id\‘]=\’41\‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka