Sekáč na Charitě Luhačovice rozvíjí individuální dárcovství

V posledním srpnovém týdnu jste mohli nakoupit v Sekáči na Charitě Luhačovice a podpořit, tak naši činnost. Oblečení a jiné doplňky věnovali lidé z celého kraje za účelem dalšího prodeje.

Je tomu už týden, co se proměnila naše keramická dílna v místnost plnou oděvů a jiných módních doplňků. Prodávali jsme vše za 20 Kč. Celkový výtěžek z prodeje a dobrovolných příspěvků vynesl 3 870 Kč. Rádi bychom tyto finanční prostředky použili na provozní náklady, kterých se nám nedostává. Cílem této akce je upozornit na nedostatek financí, se kterým se každoročně potýkáme. S odvozem oděvů, které se neprodaly, nám pomohla Charita Slavičín. Jak uvádí ředitelka Mgr. Milena Tománková z Charity sv. Vojtěcha ve Slavičíně. „Provozujeme Humanitární sklad od roku 2000. Toto zařízení spolupracuje se sociálními odbory městských úřadů, Městskou nemocnicí Slavičín, domovy důchodců v Loučce a Luhačovicích. Dobrovolní pracovníci organizují sběr šatstva pro humanitární pomoc. Dále jsou pak zásilky odesílány do Diakonie Broumov, tam je recyklují nebo zasílají do zahraničí. Otevírací doba skladu je v pondělí, úterý a v pátek od 15:00 do 17:00 hodin, která slouží především pro výdej. Oblečení jinak přebíráme i v průběhu dne.“ Stejně tak jako oni i my se snažíme pomáhat lidem v nouzi. Avšak Charita Luhačovice bohužel nedisponuje tak velkou kapacitou prostor pro uskladnění takových věcí. Proto prosíme spoluobčany, aby využívali této možnosti.

Pokud Vás naše akce zaujala, můžete se připojit již začátkem příštího roku a věnovat část velice slušných oděvů či doplňků. Rádi přivítáme i nové dobrovolníky, kteří by pomohli s prodejem. Tato akce vznikla z iniciativy zaměstnanců a přátel Charity Luhačovice sloužící k podpoře její činnosti.

Děkujeme za Vaši návštěvu a podporu formou nákupu či příspěvku.

Hlavní partneři
Vincentka