Senioři zápolili v Luhačovicích

Společenský dům v Luhačovicích přivítal ve středu 14. května na dni plném srdečné zábavy a soutěží členy klubů seniorů z celého Zlínského kraje.

Účastníky akce nazvané SENIOR CUP 2014 přivítal starosta Luhačovic František Hubáček. „Věřím, že se Vám bude v nově osázených Luhačovicích líbit, celý den si užijete a do míst, kde se před několika lety sešli i ministři zemí Evropské unie, brzy opět rádi zavítáte,“ pozdravil hosty starosta.

Hlavní součástí akce bylo soutěžní klání. Původně mělo jít o turnaj v oblíbené francouzské hře pétanque. Souboje se měly odehrát na pískových plochách Lázeňského náměstí, které jsou pro tuto hru jako stvořené. Senioři se však kvůli nepříznivému počasí utkali v prostorách kryté terasy Společenského domu, kde zápolili pouze v obdobě klasické hry. Studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati, kteří se na pořádání akce podíleli, kvůli tomu nahradili hod těžkými koulemi na pétanque vrháním žetonů. Pravidla i snaha uspět v zápolení však zůstaly stejné. Pro účastníky byl také připraven soutěžní dotazník s baťovskou tématikou a kulturní vystoupení ZUŠ Luhačovice a folklorního souboru Malé Zálesí.

„Celé setkání provázela krásná atmosféra a účastníci zápolili v rámci fair play. Jde o velmi příjemnou akci, na které je hezké, že k aktivnímu trávení času seniorů přispěla o mnoho mladší  generace vysokoškoláků,“ poznamenala místostarostka Luhačovic Marie Semelová, která po poledni spolu se zástupci Zlínského kraje také předávala ocenění nejlepším týmům. Třetí místo obsadil tým seniorů z Bystřice pod Hostýnem, druhou pak Klub seniorů Tlumačov. Z vítězství se radoval tým z Klubu seniorů Vsetín. „No nečekali jsme výhru, máme velkou radost a o to víc budeme na tuto krásnou akci vzpomínat,“ sdělil kapitán vítězného týmu Tomáš Lipovský.

A že si senioři celou akci opravdu užili, dokládá to, že si ve volné chvíli před vyhlášením dokonce mezi sebou v srdečné náladě vyprávěli vtipy. Jak jinak než na téma stáří.

run_function(‚hash‘,’po-modules-photogallery‘,’48909′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚862‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚48909‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’po-modules-photogallery‘;‘,’a:0:{}‘); ?>
Hlavní partneři
Vincentka