Avonet zrychlil internet po celé republice

Internet přes pevnou linku výrazně zrychluje. Rychlost 50 Mb/s je nyní dostupná 1 500 000 domácnostem, do roku pak dostupnost stoupne až na 3 miliony domácností.

Od roku 2015 se do pevné sítě investují desítky miliard korun, aby došlo ke zrychlení pevného připojení pro většinu uživatelů. Internet přes kabely pevné linky, tzv. DSL internet, nabízí po celé republice v síti CETIN vedle tradičních velkých operátorů již od roku 2003 také společnost AVONET, s.r.o.

„Díky obrovským investicím se z DSL internetu stává primárně vyhledávaná služba. Zatímco v roce 2015 jsme zákazníkům mohli nabídnout tarif AVONET DSL extra s maximální rychlostí 40 Mb/s, dnes jsou adresy kde dokážeme nabídnout rychlost až 25 krát větší, tedy 1000 Mb/s. Náš, u zákazníků oblíbený, tarif DSL aktiv s rychlostí až 50 Mb/s je již nyní dostupný 1,5 milionu domácnostem, v příštím roce pak bude dostupný u 79 % z celkových 3,8 milionu přípojek.“ říká jednatel společnosti Avonet, Tomáš Máčalík.

To, že u Avonetu není zrychlování pevného internetu jen planá fráze svědčí i měření serveru dsl.cz, ve kterém právě Avonet vyšel opakovaně jako nejrychlejší.

Rychlosti DSL internetu naměřené na serveru www.dsl.cz za září 2018

Na rozdíl od optického připojení, které se buduje spíše na městských sídlištích, kde to dává větší ekonomicky smysl, se pevný DSL internet zrychluje hlavně v malých a středních obcích. Konkrétně 60 % všech zrychlených adres pochází právě z nich. Namátkou ze zlínského kraje můžeme vybrat obce, kde je již nyní dostupný pevný internet s rychlostí 100 Mb/s a více. Jsou to například Ludkovice, Halenkovice, Brumov-Bylnice, Lukov, Neubuz, Tlumačov, Tečovice a mnoho dalších.

S rychlým internetem jdou ruku v ruce také multimediální služby jako IPTV, tedy televizní vysílání šířené přes internet. To je, díky svým výhodám a aktuální situací s nutností přechodu na standard DVB-T2 u pozemního vysílání, stále oblíbenější volbou.

„I díky zrychlování pevné sítě jsme v září začali nabízet internetovou televizi Kuki k pevnému internetu téměř po celé ČR. Nyní navíc mohou naši zákazníci získat pevný internet při objednávce do 30. 11. 2018 za mimořádně výhodné ceny “ dodává Lenka Hlobilová, vedoucí zákaznického centra společnosti Avonet.

Ve zrychlených lokalitách si můžete všimnout polepených účastnických rozvaděčů logem AVONET ve spolupráci s vlastníkem sítě CETIN. To vám napoví, na koho se pro zřizování internetu obrátit.

Zda je rychlejší internet za akční cenu dostupný i u vás doma, si můžete ověřit jednoduše online po zadání vaší adresy do ověřovače na www.avonet.cz

Fotogalerie

Hlavní partneři
Vincentka