Kulturní dům Elektra nabídne koncert Evy Urbanové i další lahůdky

Na zajímavý program se koncem roku i v dalších měsících mohou těšit návštěvníci kulturního domu Elektra. I po atraktivních podzimní pořadech, jako byla například stendupová show „Na stojáka“ nebo koncert bratra Karla Kryla s premiérou filmu Bratříčku otevírej vrátka, je čeká velmi lákavý program. Hned v nejbližší době si může luhačovické publikum vychutnat jeden opravdový kulturní bonbónek. Touto lahůdkou bude Vánoční koncert světoznámé operní pěvkyně Evy Urbanové. Program se uskuteční přesně měsíc před štědrým dnem, tedy 24. listopadu.

„Urbanová se představí spolu s uskupením Barocco sempre giovanne a lidé si budou moci na koncertě vyslechnout v jedinečném podání nejen některé perly z oblasti vážné hudby, jako třeba Shubertovo Ave Maria, ale i různé lidové písně a koledy,“ nastínila dramaturgyně Elektry Regina Bittová.

V předvánočním období se ale bude v programové nabídce myslet samozřejmě také na děti. „Nebude tak chybět například ani divadelní představení Sněhová královna na motivy známé Andersenovy pohádky. Představení přiveze 25. listopadu společnost ArtWay Praha. Malým divákům a rodinám s dětmi je určena také Vánoční kouzelnická show kouzelníka Michala Klause, připravená na 21. prosince,“ přiblížila dramaturgyně.

Kromě programů na jevišti sálu Rondo nebo kinosálu Elektry se lidé koncem roku mohou těšit také na několik zajímavých výstav v galerii kulturního domu. „Velmi krásná bude výstava ilustrační tvorby Jana Zrzavého od 3. do 18. listopadu. A všechny malé i velké kluky pak jistě nadchne expozice modelů závodních aut ze sbírek luhačovického sběratele Oldřicha Bartoníčka,“ doplnila Bittová.

Na řadu zajímavých akcí se lidé mohou těšit v Elektře i v době, kdy se bude už psát letopočet 2019. Vzhledem k neustávajícímu zájmu publika se i v příštím roce kulturní dům opět rozhodl zařadit představení Comedia Del´arte s Tatianou Vilhelmovou a Pavlem Liškou. „Populární představení ve kterém nechybí spousta legrace a improvizace, si bude moci luhačovické publikum vychutnat 29.ledna a také začátkem dubna,“ vysvětlila Bittová. Do Luhačovic po delší době také zavítá skvělá Simona Stašová s jedinečnou „one woman show“ nazvanou Shirley Valentine. Těšit se lidé mohou ale i na různá skvělá vystoupení, která se v Luhačovicích odehrají premiérově. 

„Už 5. února se u nás představí známí protagonisté televizní improvizační show Partička. Hned den po hvězdách televizní zábavy Richardu Genzerovi, Michalu Suchánkovi a dalších čeká pak Luhačovice zase mimořádně atraktivní hudební vystoupení. Představí se zde totiž americký kytarista Neil Zaza, spoluhráč takových legend jako Joe Satriani  nebo Steve Vai. Příznivci metalu Zazu jistě znají také z působení ve skupině Firehouse,“ přiblížila Bittová. Z dalších zajímavých hudebních vystoupení je určitě dobré upozornit i na dubnový koncert uskupení Schola Gregoriana Pragensis. Kromě toho se během jara lidé mohou v Elektře těšit třeba na divadelní představení Madam Rubinstein. „Jde o komediální drama inspirované posledními deseti lety života průkopnice kosmetického průmyslu, Australanky Heleny Rubinstein. Na jevišti se divákům v této hře představí Dana Syslová, Milena Steinmasslová a Jiří Hána,“ doplnila Bittová.

Akcí, které už jsou v programu kulturního domu pevně nasmlouvány, je celá řada a lidé se o  nich mohou informovat přímo na internetových stránkách Elektry www.mdkelektra.luhacovice.cz  a  samozřejmě o nich informujeme v kalendáři akcí i na webu www.luhacovice.cz . Mnohé z plánovaných programů ve vzdálenějším horizontu jsou ještě v jednání, ale dramaturgické záměry jsou jistě slibné. „Zatím to ještě není definitivní, ale v průběhu roku 2019 bychom měli v Luhačovicích přivítat také Janka Ledeckého nebo Helenu Vondráčkovou a také Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers,“ uzavřela Bittová. 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka