Leluja zve na Výroční koncert

Výroční koncert pořádá tuto sobotu v luhačovické Sokolovně  folklorní soubor Leluja. Koncertem si připomene 10 let své existence. Na vystoupení souboru pak naváže cimbálová muzika Rováš. 
„Přijměte tedy pozvání na tradičně netradiční koncert, po kterém můžeme společně zavzpomínat na celých uplynulých 10 let,“ zve publikum vedoucí souboru Leluja Eva Janíková. 
 
Jak se lze dozvědět na oficiálních stránkách souboru www.leluja.cz, soubor vznikl v Provodově, ale postupem času začal působit také v Luhačovicích, konkrétně je tu spojen s místní částí Řetechov. Za své působení už se uskupení etablovalo a vystoupilo na řadě míst a folklorních festivalů. Kromě toho jenden také pořádá. V obci kde soubor vznikl se jednou za dva roky koná pod názvem Hore Provodovem. Leluja se podílí ale i na různýchn dalších folklorních akcích, jako na oživení zašlých lidových tradic v obcích, kde působí. Na jaře pořádá vynášení Mařeny a chození s létečkem, v létě Králenskou obchůzku, v zimě pak Mikulášskou obchůzku. V současnosti má Leluja kolem 70 členů z obcí Provodov, Březůvky, Ludkovice, Řetechov, Pozlovice, Luhačovice a z širšího okolí, kteří jsou rozděleni do čtyř věkových skupin. První kategorii tvoří děti od 3 let po žáky 4.tříd – Malá Leluja, která působí na Provodově a na Řetechově, třetí skupina sestává z mládeže od 12 let a dospělých – Velká Leluja, dále je členem souboru Ženský sbor a sedmičlenná dětská muzička. 
Název a znak souboru je odvozen od mariánského poutního místa Malenisko, které se nachází nedaleko Provodova, kde soubor vznikl. Symbolem Panny Marie je bílá lilie, znak čistoty a nevinnosti, v nářečí „leluja“.
 
Pozvánka na akci
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka