Zlodějíček už je v cele, policistům neutekl

Luhačovičtí policisté si zapsali úspěšný zásah, když ve městě zadrželi osmadvacetiletého zloděje. Ten se teprve před měsícem vrátil z posledního výkonu trestu, ale kvůli dalším krádežím skončil teď  zase ve vazební věznici a hrozí mu nově až tři roky odnětí svobody. Informovala o tom policejní mluvčí Monika Kozumplíková. 

Na podezřelého muže upozornilia nejprve 16. 11.  jedna z luhačovických prodejen. Podle slov prodavaček tam nebyl poprvé a zjistily, že od nich odnesl dvě láhve tvrdého alkoholu v ceně 1100 korun. Netrvalo dlouho a po třech dnech se vydal dotyčný krást znovu. Tentokrát byl ovšem dopaden.

„V jiné prodejně lázeňského města si vybral portské víno, které si vložil pod bundu a poté, co ho při krádeži zahlédl majitel prodejny, se dal na útěk. V tu dobu projížděli kolem policisté z Luhačovic, kteří zahlédli běžet po ulici muže, jenž odpovídal popisu pachatele krádeže z 16. listopadu,“ popsala policejní mluvčí. Strážci zákona se vydali za pachatelem. Policisty, který se za mužem rozběhl, si ale zloděj všiml.

„Snažil se proto co nejrychleji zmizet. V cestě mu stál drátěný plot. Neváhal, plot přeskočil a upadl na ruku. Bolest ho nezastavila a pokračoval dál. Policista za ním. Po několika desítkách metrů lapku policista dostihl a zpacifikoval. Zadržený skončil v policejní cele, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu krádež,“ přiblížila Kozumplíková.

Policisté později zjistili, že zadržený muž kradl také začátkem měsíce v Uherském Brodě. Lupič má i přes svůj nízký věk v rejstříku trestů už 11 záznamů, trestaný byl pro majetkovou trestnou činnost. Nemá trvalé bydliště a reálně hrozilo, že bude v krádežích pokračovat. „Státní zástupce na návrh policistů proto rozhodl o jeho umístění do vazby,“ uzavřela Kozumplíková. 

Hlavní partneři