Prvním letošním miminkem ve Zlínském kraji je Štěpán z Luhačovic

Prvním miminkem Zlínského kraje v roce 2019 je Štěpán Kubáček z Luhačovic. Informovala o tom Krajská nemocnice Tomáše Bati, kde se letošní první občánek regionu narodil. 

Malý Štěpán přišel na svět 1. ledna 2019 ve 4:50. Termín porodu přitom měla jeho maminka Lucie až 5. ledna. „Podívali jsme se na ohňostroj, o půl druhé jsme vyjeli z Luhačovic a 4:50 byl Štěpán na světě, bylo to velmi rychlé,“ konstatoval s úsměvem tatínek Jan Kubáček. Jeho žena Lucie, která v těchto dnech mimochodem slaví 27. narozeniny, doplnila, že je to jejich první dítě a měli pro něj nachystaná dvě chlapecká jména, ale do poslední chvíle se nemohli rozhodnout. „Věděli jsme, že budeme mít kluka a vybrali jsme jména Kryštof a Štěpán. Ale ani na porodním sále jsme si nebyli jistí. Tak jsme požádali porodní asistentku a ona vybrala Štěpána,“ uvedla Lucie Kubáčková a dodala, že personál ve zlínské nemocnici byl ochotný a milý. „Chtěla bych všem moc poděkovat, byli neuvěřitelní a úžasní.“ 

Druhého ledna miminku a jeho rodičům přišli do zlínské porodnice popřát a předat dárky předseda představenstva Nemocnic Zlínského kraje MUDr. Radomír Maráček a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Kromě kytice a plyšového medvídka podaroval kraj svého první občánka také finančním darem v hodnotě 10 tisíc Kč. 

Prví dítě kraje s maminkou (foto KNTB)

Malý Štěpánek s maminkou

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka