Maškary budou k vidění na fašanku i při šibřinkách, pochovají také basu

Masopustní veselice spojené s rejem masek se opět uskuteční také v Luhačovicích. Město potěší fašankový průvod, děti i dospělé čekají šibřinky v sokolovně, kde nebude chybět ani pochovávání basy.

V sobotu 2. března v 10 dopoledne vyrazí od zámku fašankový průvod masek pořádaný souborem Malé Zálesí. Trasa, kudy bude směřovat veselý rej masek, je již tradiční. Za zpěvu a veselého dovádění masek půjde průvod, ve kterém nebude chybět ani medvěd, přes ulici Družstevní, Ludkovickou, Hrazanskou, Slunnou, Nádražní, Masarykovu a Krátkou. Cestou průvod čeká asi desítka domluvených zastavení, kde medvěd vyzve k tanci „paňmámu“, ta za odměnu průvod pohostí.

Stejného dne večer pak v místní sokolovně bude karnevalové veselí pokračovat. Tradiční zábavu zvanou šibřinky připravily jako obvykle místní spřátelené sportovní jednoty Sokol a Slovan. Ráz šibřinek je tentokrát: Ve zdravém těle zdravý duch aneb ordinace nejen v růžové zahradě. 

Neděle 3. března pak nabídne rovněž v sokolovně karnevalové veselí i nejmladším generacím. Šibřinky budou tentokrát slavit děti, a to programem plným her, na kterém se podílí také Dům dětí a mládeže Luhačovice. 

Jak už to bývá, s veselím před příchodem postního období se rozloučí Luhačovice opět v sokolovně pochováváním basy, a to večer v úterý 5. března. 

PLAKÁT FAŠANKU

 

Hlavní partneři