Pětapadesáté diabetologické dny doprovodí opět i běh proti diabetu

Luhačovice nejsou jen městem lázeňským, ale také vyhledávaným dějištěm významných odborných kongresů. Diabetologické dny patří k těm největším a nejtradičnějším, se mnoha sty účastníky. Letos nabídnou už 55. ročník, který opět doprovodí také akce Běh a pochod proti diabetu, který je narozdíl od samotného kongresu určeni i pro nejširší veřejnost.

Centrem setkání odborníků na cukrovku, které se koná 10 až 13. dubna  bude také letos Městský dům kultury Elektra. Ani při letošních Diadnech nebude chybět řada odborných setkání lékařů , přednášek, panelových diskusí, ocenění nejvýznamnějších odborných prací ani prezentace špičkových výrobků farmaceutických firem.  Jako každoročně nebude v bohatém programu celé akce chybět ani přednáška významného zahraničního odborníka. Letos ji povede  profesor Tomasz Klupa, působící v polské metropoli Varšavě. Věnovat se bude tématu Sport s cukrovkou prvního typu – od rekreačních k extrémním aktivitám. 

Jednou z doprovodných akcí kongresu bude i tentokrát v pátek 12. 4. Běh a pochod proti diabetu, který se snaží upozornit na to, že právě aktivní pohybové aktivity jsou součásí prevence cukrovky, která se řadí k bohužel stále se rozšiřujícím civilizačním chorobám. Detaily o trasa běhu vedoucí od Elektry do luhačovického lázeňského areálu a zpět i další informace k této akci pro nejširší veřejnost jsou k dispozici na http://behprotidiabetu.cz/ . Přihlásit se lze buď předem on-line, nebo i v den závodu u startu poblíž kina Elektra. Hlavní závod začíná v 17 hodin. Přihlásit se lze od 15:30 do 16:15.   

Pokud se někdo zajímá o samotný odborný kongres, tedy o program a další věci týkající se 55. Diabetologických dnů, další podrobnosti může najít na http://www.diadny.cz/

Akce v Luhačovicích

Úsměvy Uršuly Klukové s písničkami Pepy Štrosse
Folklorika Fest
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka