Děti vyrazily s DDM Luhačovice do Anglie

Je to již nepsaná tradice, že začátek května je spojený s pobytem žáků z Luhačovic v Anglii.

Letos jsme se spojili se ZŠ Velký Ořechov a tak jsme naplnili celý autobus a vyrazili na cestu. Velmi oblíbený poznávací zájezd do Londýna se uskutečnil i v tomto školním roce, od 6. 5. do 10. 5. Vrátili jsme se plní zážitků z cest. V pondělí, brzy ráno, odjelo od DDM Luhačovice 27 cestovatelů a dalších 20 jsme přibrali ve Velkém Ořechově a společně jsme jeli poznávat nejen historickou, ale i současnou Anglii a také zjistit, jak se žije v anglických rodinách.Trajektem z Francie jsme se přeplavili do Anglie.
Naše průvodkyně Žaneta věděla, že prohlídka pamětihodností Londýna se dá přirovnat k náročné turistice, a tak jsme využívali častých zastávek nejen k načerpání znalostí, ale i k odpočinku.
Na Greenwiche, kde si každý překročil nultý poledník naše putování začalo. „Lodním autobusem“ jsme se projeli po řece Temži. A protože bylo krásné počasí, viděli jsme z
London Eye celý Londýn. Dále jsme si prohlédli Buckinghamský palác Westminster Abbbey, Trafalgar Square se slavnou sochou admirála Nelsona, nejznámější věž Londýna – Big Ben, který se opravuje. Prošli jsme se po náměstí Piccadily Circus s neodmyslitelnou soškou Erose – místem schůzek zamilovaných a líbila se nám i procházka čínskou čtvrtí.
Celodenní výlet na jih Anglie se všem líbil. Navštívili jsme přímořské město Brighton. Prohlédli jsme si město, navštívili jsme podmořský svět Sea Life Centre a prošli se po prosluněné pláži u mola Brighton Pier. Osobní volno jsme věnovali nákupům dárků.
Odpolední zastávka byla u nejkrásnější části White Cliffs- Beachy Head and Seven Sesters. Prošli jsme se po pobřeží a vystoupali až k majáku. Po cestě jsme měli možnost vidět malebnou krajinu jižního Walesu.
Poslední den jsme strávili dopoledne v královském městě Windsor, kde jsme viděli střídání královské stráže a nakoupili poslední dárky. Pak celé odpoledne až do večera jsme strávili v zábavném parku Legoland, kde jsme si užili spoustu legrace.
Ačkoliv byl náš zájezd náročný i po fyzické stránce, protože jsme hodně chodili a málo odpočívali, všichni zájezd bez problémů  zvládli.
Velkou radost jsme měli z jazykových dovedností žáků, kteří byli schopni bez problémů komunikovat v běžných situacích v obchodech, na trajektu i v rodinách.
Jsem moc ráda, že se zájezd všem líbil a chtěla bych touto cestou poděkovat všem žákům za vzorné chování.
Už nyní se těšíme na příští rok.

    

 

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka