Lidé mohou v lázeňském areálu obdivovat práci řezbářů

Tento týden patří v Luhačovicích dalšímu ročníku řezbářského sympozia.

Lidé mohou opět obdivovat přímo v Lázeňském parku poblíž hudebního altánu zručnou práci umělců. Ti zde narozdíl od minulých ročníků letos pracují na volné téma. Tentokrát se účastní akce řezbáři Petr Krajíček, Petr Eschler, Martin Cigánek, Jiří Vráblík, Josef Špicl a Petr Hajda. Vyvrcholením bude jako vždy sobotní odpolední vernisáž (8. června), kde budou za účasti autorů představena hotová díla. S vernisáží je spojeno také hudební vystoupení. Kulturní programy budou v parku probíhat ale koncerty také odpoledne 6. a 7. června.

Jak budou vypadat hotové plastiky, vytvořeného  ze dřeva za pomoci motorových pil, dlát a dalších nástrojů, si lidé budou muset tedy pár dní ještě počkat. Co pod jeho rukama vzniká, prozradil například Petr Eschler, který se sympozia účastní už po několikáté.

„V jednom z předchozích ročníků jsem tu vytvářel postavu Dona Quijota. Tentokrát jsem se rozhodl navázat na to a vytvoříjm jeho druha Sancho Panzu,“ prozradil umělec.

Tentokrát vznikají ale nejen díla pouze ze dřeva. Jeden z účastníků se rozhodl pro tvorbu lavičky, jejíž část je také kamenná skulptura, zřejmě tu bude vysochaná tvář. Do tohoto díla je navíc zakomponováno kovové opěradlo. Lidé se tak na sobotní vernisáži mohou těšit jistě na velmi osobité a jedinečné kousky.

PLAKÁT AKCE A FOTOGALERIE Z TVORBY DĚL

Hlavní partneři
Vincentka