Internet poskytují v celé ČR, ale v Luhačovicích jsou doma.

Poskytovatel internetových služeb AVONET, s.r.o. rozšiřuje svou optickou síť v Luhačovicích a pro místní obyvatele připravil mimořádně výhodnou nabídku.

Obyvatelé bytových domů v ulicích Družstevní a Zahradní Čtvrť mohou již od června 2019 vidět z oken přípravy stavebních prací a první výkopy, které jsou součásti projektu připojení těchto domů k optické síti Avonet v Luhačovicích. Doposud zde bylo dostupné optické připojení pouze od konkurenční firmy, která až do roku 2014 využívala služby Avonetu. S novou optikou až do bytu od Avonetu se v Luhačovicích skokově zvyšuje konkurence, z čehož budou nejvíce těžit právě obyvatelé.

„Postupně budeme připojovat všechny bytové domy, jejichž obyvatelé nás přes své správce do svých domů pustí. Vlastníci i nájemníci bytů mají právo na volbu poskytovatele internetových a televizních služeb.“ říká Pavel Knot z výstavby sítě Avonetu.

Jaké výhody přináší zakončení optického vlákna až v bytě zákazníka na rozdíl od zakončení ve sklepě bytového domu? Z pohledu zákazníka je to především rychlost připojení, které začíná na 100 Mb/s a končí na 1000 Mb/s. V cestě k uživateli nejsou žádná síťová zařízení, která by rychlost omezovala. Díky tomu je také připojení nezávislé na přívodu elektřiny a nevyžaduje zálohování. Touto pasivní infrastrukturou se zkrátka vše zjednodušuje: od povolení, přes výstavbu až po spolehlivost internetového připojení. Poskytovatel tzv. FTTH (Fiber To The Home) vystačí s méně vstupy do domů, optické kabely jsou tenčí a nezabírají ve stupačkách tolik místa jako metalické kabely. Platí, že optika je technologicky nejdokonalejší, a optika až do domu je její nejlepší variantou.

„Luhačovice jsou pro nás srdeční záležitost – právě zde jsme s bratrem Tomášem v roce 1996 založili naši společnost AVONET, s.r.o. Pravidelně podporujeme kulturní akce a rozkvět celého města. Proto nás velmi těší, že můžeme naši nabídku špičkového internetu pro občany v Luhačovicích posunout opět o úroveň výše.“ říká jednatel společnosti Dušan Máčalík.

Ani obyvatelé rodinných domů nepřijdou zkrátka. Pro mnohé z nich má Avonet připravené připojení rychlostí 100 Mb/s přes pevnou síť. V průběhu prázdnin se mohou obyvatelé Solného těšit na rychlost až 250 Mb/s, která bude brzy dostupná také pro obyvatele ulice Slunná a Újezda.

Dostupnost a nabídku rychlého internetu pro svou adresu si lze jednoduše ověřit na webu www.avonet.cz. Bližší informace o výhodách a kvalitách připojení k internetu v Luhačovicích včetně speciální nabídky pro občany poskytne zájemcům zákaznické centrum Avonetu na čísle 575 575 777 nebo na emailové adrese osobni@avonet.cz.

Hlavní partneři