Akademie Václava Hudečka se uskuteční už po třiadvacáté

Již třiadvacet let nepřetržitě se Václav Hudeček věnuje mladým talentovaným houslistům. Za léta trvání získal projekt velký zájem studentů i v zahraničí, ale pan Hudeček dává přednost českým studentům, říká, že ti potřebují pomoc nejvíce. Akademie se uskuteční v Luhačovicích v termínu od 29.7. do 9. 8.  

Slavnostním Zahajovacím koncertem v DK Elektra bude 29. 7. v 19.30 hodin bude projekt otevřen. Na koncertě se po boku V. Hudečka představí loňská vítězka Marie Hasoňová, hosty večera budou pěvci Richard Samek a Michaela Katráková, doprovází Festivalový orchestr Pardubice. Následně studenty čeká tvrdá práce pod vedením lektorů V. Hudečka a prof. Pražské konzervatoře J. Fišera. Následně se představí na třech absolventských koncertech .

Ceny budou předány v pátek osmého srpna na Galakoncertu. Mistrovský nástroj pro vítěze postavil Mistr houslař Jaroslav Kohout a také je vítězi věnuje. Za zmínku stojí dárce druhé ceny a to smyčce, ten má hodnotu 35.000,- ten vyrobí a věnuje letos již po dvacáté Mistr Luboš Odlas. K mimořádné události patří křest CD našeho abiturienta Marca Čaňi. Zde spolu s mezinárodním uskupením Cover Paradise dokázal mistrovsky skloubit prvky klasické hudby, jazzu a moderní pop music.

Letos bude vyrovnaný počet chlapců a dívek 8+8 ve věku 12 – 23 let. Korepetici ve vyučování, na zkouškách i při absolventských koncertech zajišťuje vynikající pianista prof. Lukáš Klánský.
Projekt se uskuteční pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a za finanční podpory Zlínského kraje a města Luhačovice. Z „domácího“ Zlínského kraje jsou studenti Radovan Siman z Kunovic (15) a Marek Pavlica (16) ze Starého města.

Předprodej vstupenek je v CK Luhanka, Infocentru Luhačovice a 1 hod. před každým koncertem.

Akce v Luhačovicích

Den sesterství
Wellness & Beauty Days
Vařte jako šéfkuchař! Rezervace menu do 6. 5.
Lobby bar LUHAČOVICE – víkendové okénko OTEVŘENO
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka