FOTOGALERIE: Kloboukový den

V neděli  8. září se v Luhačovicích uskutečnil další ročník Kloboukového dne.

Nechyběla při něm jako obvykle historická módní přehlídka, hudební vystoupení ani taneční show. Akci tradičně uspořádal Luhačovický okrašlovací spolek Calma. A to na počest jubilea narození Marie Calmy Veselé – pěvkyně, básnířky, kulturní buditelky a manželky prvního ředitele luhačovických lázní, podle které se spolek pojmenoval. Spolek se touto akcí již léta snaží přimět veřejnost, aby se vracela k tradici noblesního odívání, které vždy k pobytu v lázních patřilo.

Na výzvu spolku tak na Lázeňské náměstí opět dorazila v klobouku nejen řada jeho přívrženců a členů, ale také mnozí lidé z publika. Každoročně je rovněž vyhlašován také účastník z řad veřejnosti, který se stylem svého oděvu nejlépe trefil do tradice lázeňského odívání. Lidé se tradičně dozvěděli řadu informací o tom, co se nosilo v různých epochách a kromě krásné přehlídky kostýmů je spolek potěšil také vystoupením své taneční skupiny Crazy Fleppers, která se zaměřuje především na období charlestonu.

Přestože víkend byl deštivý, nakonec se podařilo akci uskutečnit na obvyklém místě – tedy podiu pod širým nebem, které se nachází u Společenského domu. A i přes vrtochy počasí se akce opět shledala se značným zájmem návštěvníků města i místních obyvatel.

Hlavní partneři
Vincentka