Vítězka XX. Akademie Václava Hudečka zaznamenala skvělý mezinárodní úspěch, luhačovickému publiku se opět představí v létě

Pavla Tesařová, mimořádně talentovaná mladá houslistka, která zvítězila roku 2016 na XX. Akademii Václava Hudečka v Luhačovicích, kam se  po léta na houslové kurzy jezdila zdokonalovat, zaznamenala další mimořádný úspěch. Podařilo se ji začátkem října získat skvělé 2. místo na mezinárodní hudební soutěži v italském Miláně, kde se představili mladí hudebníci z celého světa.

„Soutěž měla obrovskou úroveň. Bylo pro mě nesmírně inspirující nejenom zahrát si na takové soutěži, ale i slyšet ostatní. Mám obrovskou radost, že se mi povedlo v takové konkurenci vyhrát 2. cenu,“ komentovala Tesařová svůj úspěch. Získala nejen finanční odměnu 5000 Euro, ale také koncerty v Miláně v příští koncertní sezóně, vytvoření vlastní koncertní nahrávky a samozřejmě možnost řady interview pro významná média. Zahrála si také na koncertu vítězů, který se konal ve slavném Verdiho sále a přišlo na něj 1500 posluchačů. Účastníci soutěže byli reprezentanti vyslaní svými školami (hudebními univerzitami, akademiemi, konzervatořemi a vysokými hudebními školami) z 26 zemí nejen Evropy, ale např. i z USA nebo Izraele.

„V semifinále nás bylo 63 hudebníků. Soutěžící nejprve hodnotila mezinárodní pětičlenná porota (Itálie, Japonsko, USA, Čína), předsedou poroty byl Paolo Arcà. Do finále nás postoupilo 15. Každý vybraný finalista se představil vlastním recitálem v trvání 50 – 60 min. Finálová porota měla deset členů (Itálie, Jižní Korea, Japonsko, USA, Čína), jejím předsedou byl Sandro Gorli.,“ nastínila Tesařová. 

Na mladou umělkyni se mohou milovníci vážné hudby těšit opět brzy i v nejkrásnějším moravském lázeňském městě. „Veřejnosti se znovu představí 1. srpna 2020 na koncertě Návraty vítězů v kostele sv. Rodiny v Luhačovicích u příležitosti XXIV. ročníku Akademie V. Hudečka,“ informovala za Sdružení Václava Hudečka pro pořádání houslových kurzů Miroslava Krumpolcová.

.

Video z XX. Akademie V. Hudečka: http://www.luhacovice.cz/27611n-video-zaverecny-galavecer-akademie-vaclava-hudecka?preview=1

Hlavní partneři
Vincentka