Připravuje se nová společenská událost: Ples města Luhačovice

V plném proudu jsou přípravy na uspořádání Plesu města Luhačovice, který se premiérově uskuteční 18. ledna 2020 v kulturním domě Elektra. Jak poznamenal starosta Marian Ležák, lidé se mají na co těšit. „Chceme nabídnout všem našim občanům i návštěvníkům atraktivní společenskou událost s bohatým programem ve velkém stylu, přitom ale pro všechny,“ přiblížil starosta.

Co vše ples nabídne, nastínila ředitelka Elektry Hana Slováková. „Akci bude moderovat Mahulena Bočanová a Marek Vašut. Plesovou noblesní atmosféru vytvoří klasickými i filmovými melodiemi famózní Prestige Symphony Orchestra pod dirigentskou taktovkou Josefa Fojty. Zpěvem je doprovodí herci Slováckého divadla. Symfonici se budou navíc na hlavním pódiu v průběhu večera střídat s kapelou Golden Delicious. Jejím frontmanem je zpěvák a herec Národního divadla Brno Tomáš David, velký showman, kterého lidé znají i z jeho působení ve zlínském divadle jako představitele hlavní role ceněného zbojnického muzikálu Malované na skle,“ uvedla Slováková.

Kromě zmíněných vystupujících se ale během plesu představí také řada dalších. Zapojí se i místní kulturní spolky, takže se domácí účastníci mohou těšit, že uvidí mezi vystupujícími i důvěrně známé tváře. Nadšení místních pro akci ale zdaleka nespočívá pouze v přímé účasti některých občanů na programu. „Jsem nadšen že naši myšlenku zavést novou tradici městského plesu podpořila už celá řada nejznámějších firem z našeho města a okolí. Za všechny sponzorské dary velmi děkuji a věřím, že podobně velký bude zájem o samotnou akci také u široké veřejnosti. Srdečně na náš nový městský ples už teď všechny zvu. Těším se, že se s řadou lidí na této akci osobně potkám a společně si její bohatý program užijeme,“ poznamenal starosta.

Dámy v překrásných róbách i elegantně odění pánové si vychutnají různá vystoupení v hlavním sále, ale i v dalších přilehlých prostorách kulturního domu, velkolepou společenskou událostí zkrátka bude žít celá Elektra. „Obdivovat bude možné předtančení profesionálních tanečníků, zahraje cimbálová muzika Malé Zálesí, zazpívá sbor Janáček a představí se i Dívčí saxofonový orchestr Luhačovice. K vidění bude i taneční složka Okrašlovacího spolku Calma zvaná Crazy Flappers a mladé kapely nebo sportovní sestava medailisty z mistrovství světa v aerobiku Jáchyma Hanáka a další,“ vyjmenovala řadu účinkujících ředitelka Slováková.

Připraven bude kromě různých vystoupení také bohatý raut, fotokoutek a štědrá tombola. Pro ni jsou zajištěny opravdu atraktivní ceny, mezi kterými jsou například víkendový rekreační pobyt, Elektrokolo nebo vyhlídkový let po okolí města.

„Zakoupením lístků do tomboly lidé navíc přispějí na dobrou věc, protože výtěžek půjde Korunce Luhačovice, která pomáhá dětem. Akce má tedy i charitativní rozměr,“ dodal starost Ležák. Kromě toho, že Ples města Luhačovice rozšíří kulturní nabídku a zábavu pro občany a přispěje na dobročinnost, má ještě další přínos. „Díky této akci chceme ještě více zviditelnit Luhačovice jako významné centrum kultury celého regionu a nabídnout lidem z okolí další důvod k návštěvě našeho krásného města,“ uzavřel starosta. Brzy bude zveřejněn plakát akce s celým programem a v nejbližší době se veřejnost dozví také podrobnosti o prodeji a ceně vstupenek. Určitě je ale dobré už teď si zakroužkovat v kalendáři datum 18. ledna 2020, jako termín, kdy celé město bude žít novou společenskou událostí – Plesem města Luhačovice.

Hlavní partneři