FOTOGALERIE: Rozsvěcení vánočního stromu provázel ohňostroj i andělé na chůdách

Luhačovice nabídly začátkem prosince tradiční Vánoční jarmark, který byl poprvé dvoudenní. Konal se v pátek 6. a sobotu 7. prosince. Jedním z vrcholů bylo samozřejmě obvyklé páteční rozsvícení vánočního stromu a následný ohňostroj. 

V programu prvního dne nechybělo  ani podávání starostenského čaje, jehož výtěžek jde na dobročinnost Korunce Luhačovice, ani přání starosty a místostarosty všem občanům a návštěvníkům. Příchozí si mohli prohlédnout sovy a další dravé ptáky, které přivezla Stanice ochrany fauny z Hluku, k vidění byla i kovářská práce představená SOŠ Luhačovice a samozřejmě řada různých řemeslných výrobků, dobrot a horkých nápojů u mnoha stánků na náměstí před radnicí i v ulici Dr. Veselého. Návštěvníkům zazpíval krásné vánoční písně a koledy sbor Janáček, zahráli Trubači ZUŠ Luhačovice a na jarmarku se také pohybovala celá řada andělů. Procházeli jím vysocí andělé na chůdách v podání členů souboru Divadlo Chůdadlo. Na místo dorazili ale i andílci, kteří od zámku přišli průvodem pořádaným DDM Luhačovice. A anděl nechyběl ani v mikulášské družině, která byla na jarmarku také k vidění. Po rozsvícení vánočního stromu a ohňostroji uzavřel páteční program navazující Adventní benefiční koncert luhačovické Charity v místním kostele.

Také  v sobotu měli lidé možnost užít si pokračujícího jarmarku  u radnice a v ulici Dr. Veselého a také v druhý den akce měli lidé možnost užít si doprovodného programu. Nechyběli opět draví ptáci Stanice ochrany fauny, ale především se představil soubor In Flamenus. Třemi různými vystoupeními, z nichž asi nejatraktivnější byla závěrečná ohňová show.

Hlavní partneři
Vincentka