V místní části Kladná Žilín zahráli bánovští ochotníci

V sobotu 13. června probíhaly v areálu Výletiště v Kladné Žilín od samého rána velké přípravy na večerní divadelní představení Biomatka aneb Běž do řiti s kus-kusem, které pořádal místní Spolek Holky v akci. 

Během sobotního dopoledne se areál proměnil v „divadelní sál pod širým nebem“. Do příprav se zapojili nejen pořadatelé, holkám v akci pomohli také myslivci a někteří hasiči, především s obstaráním posezení a také s vysečením a úklidem areálu. Jejich pomoci si vážíme a moc děkujeme.

V 15.00 hod. bylo již vše dokonale připravené a vyčkávalo se příjezdu divadelníků. Obloha, která byla do té doby bez mráčků, naráz už ale tak dokonale nevypadala. Nikoho to ale neodrazovalo a herci začali s chystáním kulis a zvukových aparatur, doufajíc, že nás bouřka obejde. Bohužel ani u nás v Kladné zatím neumíme poručit větru ani dešti, a tak se během pár minut náš připravený areál ocitl pod vodou. Nechyběly ani kroupy, a tak začala záchranná akce nejdůležitějších a nejdražších věcí, aby nedošlo k jejich poškození.

  

Plánovaný začátek 17.30 hod. se blížil a na Výletiště přicházeli déšť nedéšť první přespolní diváci. To v nás vzbuzovalo dojem, že je o představení opravdu zájem. Na mobilních telefonech nikdo nesledoval nic jiného, než jakým směrem se posunuje bouřka, zda přijde další a vůbec kdy déšť ustane. A tak začala porada, zda vyčkat a posunout pouze začátek, nebo zrušit a přeložit na jiný termín. Vše bylo ale připraveno, lidé se těšili, tak se nám nechtělo to jen tak vzdát.

Došlo tedy k prvnímu rozhodnutí – představení se odehraje, jen o hodinu později. Sotva jsme návrh odsouhlasili, vypnula k tomu všemu ještě elektřina. Co teď? „Už si ani to pivo nenačepujeme“, ozvalo se z davu. Elektřina ale naštěstí po chvíli zapnula a my jsme si řekli – teď, nebo nikdy! A protože máme v obci nový funkční rozhlas, neváhali jsme a ihned vyhlásili, že se divadelní představení odehraje v 18.30 hod. pod střechou.

A jak jsme se přesvědčili jen pár minut po vyhlášení, bylo to to nejlepší rozhodnutí, jaké jsme mohli udělat. Lidé zamířili směr Výletiště a nakonec se jich zde sešlo více než 100, a to jak domácích, tak také z okolních obcí. Tím velmi potěšili nejen pořadatele, ale také herce, kteří byli z tak hojného počtu diváků překvapení a moc si publikum chválili.
Všem zúčastněným tak patří obrovské poděkování, protože vzájemná podpora je to nejdůležitější!
Nutno podotknout, jak úžasnou funkci zde splnil přístřešek postavený naproti pódia, díky kterému se pod ním celé divadlo nakonec mohlo odehrát. Herci navodili svými profesionálními výkony skvělou atmosféru, diváci se bavili, smáli, panovala dobrá nálada. I ten déšť nakonec ustal. Spokojenost zúčastněných, diváků i herců, byla tou nejlepší odměnou pro pořadatele.

Závěrem nezbývá než poděkovat Divadelnímu spolku Pod lampú Bánov za tak úžasný herecký výkon, trpělivost při čekání, zda se počasí umoudří a hlavně ochotu zahrát nakonec i v provizorních podmínkách.

Sobotní večer se tak dá zhodnotit jako velmi vydařený. Ne vždy vše vychází dle představ, ovšem z každé situace plyne ponaučení a hlavní je za vším hledat pozitiva. Proto jediné, co je po sobotní zkušenosti jisté, že je o akce podobného rázu zájem a to je ta nejlepší motivace k přemýšlení nad dalším nápadem.

      

Hlavní partneři