Luhačovice nabídnou oblíbené dechovky, pouť s jarmarkem i další akce

Další rozšiřování kulturní nabídky v letních měsících jistě ocení všichni návštěvníci Luhačovic. Ani letos tu hosté nepřijdou například o oblíbené vystoupení dechovek, které zahrají k tanci i poslechu v Městském domě kultury Elektra.

„Jako první vystoupí Boršičanka Antonína Koníčka 10. července. Během léta se představí také Vracovjáci, Vlčnovjanka a další dechové hudby. Jsme velmi rádi, že můžeme lidem opět tyto taneční zábavy nabídnout, protože je po nich dlouhodobě poptávka. Chceme zkrátka, aby i letos v Luhačovicích lidé měli bohatou kulturní nabídku,“ poznamenala ředitelka MěDK Elektra Hana Slováková. Kulturní dům rozšiřuje také počet promítání v kině. „Po znovuotevření jsme pořádali jen dvě projekce týdně. Lidé si do našeho kina opět cestu našli, a proto od července navyšujeme počet představení na 4 dny v týdnu,“ dodala Slováková.
Lidé se mohou těšit také různé další akce. „Podílíme se i na přípravě Luhačovická pouti s jarmarkem, kterou se připomíná výročí otevření kostela Svaté Rodiny. Lidé se na ni mohou těšit neděli 12. července. V létě je pro publikum v Elektře připravena také pořad Etiketa ve zkratce, se kterým přijede bývalý mluvčí prezidenta Havla Ladislav Špaček. Na přelomu července a srpna nás pak čeká řada vystoupení spojených s tradiční houslovou Akademií Václava Hudečka. Koncem prázdnin pak máme pro diváky připravenu. divadelní komedie Lordi, ve které hraje mimo jiné Martin Hofmann, známý ze seriálu Most,“ nastínila ředitelka.
Dům kultury Elektra nabízí i zajímavé výstavy. „ V naší galerii jsou teď k vidění olejomalby od Pavla Bělovského, od 6. července je pak vystřídá pro zbytek prázdnin oblíbená terarijní výstava,“ dodala Slováková. Novou dlouhodobou výstavu mohou lidé vidět už od tohoto týdne v Muzeu luhačovického Zálesí, které sídlí rovněž v budově MěDK Elektra. Expozice je nazvána Modrá a je věnována barvířství, modrotisku, šité batice a dalším tradičním technikám v lidové kultuře.
Kulturní nabídka ve městě už nabízí také obnovené pravidelné kolonádní koncerty na Lázeňském náměstí. Lidé mohou zajít za živou hudbou i do řady podniků, které pořádají hudební večery. Pro ty, kdo se chtějí více dozvědět o architektuře a historii města se opět obnovily pravidelné úterní komentované prohlídky města organizované infocentrem při MěDK Elektra. Už zmiňovaný kostel Sv. Rodiny zase lidé mohou navštívit s výkladem průvodce v rámci projektu Otevřené brány.

Hlavní partneři
Vincentka