O tábory je zájem, děti na ně vyrazí s DDM i se skautem

Také letošní léto stráví řada luhačovických dětí na letních táborech a na zájem si pořadatelé nemohou stěžovat. Všichni jsou zkrátka rádi, že i v tomto nevšedním roce se mohou takovéto akce uskutečnit a je vidět, jak jsou oblíbené.

Celkem 8 táborů pro různé věkové skupiny od předškolních dětí až po 2. stupeň ZŠ připravil Dům dětí a mládeže Luhačovice. „Zájem je vysoký, zbývá posledních pár míst, programy všech akcí se připravují,“ podotkla ředitelka DDM Luhačovice Eva Tomalová. Největší z akcí s DDM je pobytový tábor. „Koná se na oblíbené Revice ve Vizovicích a tématem tábora jsou příběhy Harry Pottera. Tento tábor se zhruba padesátkou účastníků je už ale plně obsazený,“ doplnila Tomalová. Některá volná místa tak zbývají už pouze na příměstských táborech, které stejně jako pobytovou akci pořádá DDM během července. Mezi příměstskými tábory je ještě pár míst, ale například akce sportovně zaměřené na florbal a inline brusle už jsou také plné. Aktuální možnost přihlásit se na některý z příměstských programů si lze ověřit na webu Domu dětí a mládeže Luhačovice http://www.ddmluhacovice.cz/tabory . Jak dodala ředitelka u všech akcí je podobné to, že jsou zaměřeny hlavně na pobyt venku s různé aktivity v přírodě.
Na společný pobyt v červenci vyrážejí do přírody také luhačovičtí skauti ze střediska Osamělý jestřáb.
„Tentokrát se ale nekoná klasický stanový tábor, vyrážíme na chatu do Lužné. Včetně vedoucích nás bude 25 účastníků,“ poznamenal vedoucí střediska Petr Mituník. Tábor je společný pro kluky a děvčata a nebude na něm chybět tradiční celotáborová hra. „Tentokrát je s rytířskou tématikou,“ prozradil Mituník.
Všem dětem i pořadatelům lze jen popřát, ať si léto na oblíbených táborech pěkně užijí. Možná budou z těchto akcí nadšeni o to více, že v letošním roce řada lidí kvůli situaci upustila od plánování zahraniční dovolené.

Hlavní partneři