Lidé si Luhačovice bez nutnosti roušek užívají, potvrdila anketa

Od července se jako ve většině republiky také v nejkrásnějším moravském lázeňském městě platí rozvolnění opatření, které už je v podstatě srovnatelné s běžným normálem. Lidé už nemusejí v uzavřených prostorách nosit roušky. Mohou tak bez tohoto omezení svobodně vyrazit třeba do kina nebo restaurace. Hospůdky, bary a diskotéky už nemusejí mít navíc kvůli opatřením ani nijak omezenu otevírací dobu. Poslední výjimka je, že roušku by člověk měl mít povinně ještě při návštěvě lékaře nebo zařízení sociálních služeb. Zakrytá ústa a nos lidé naopak nemusejí mít už ani v dopravních prostředcích nebo obchodech. Že už je roušky neomezují, ocenili i účastníci naší malé ankety. Radost z vítané změny měli místní, návštěvníci i pracovník jednoho ze zdejších gastronomických zařízeních.

Svatava Urbancová, Havířov, na výletě s rodinou

Určitě je fajn, že člověk bez roušky může jít třeba do restaurace, všechno je zpřístupněno, znovu začal normální život. V těch vedrech byly roušky nepříjemné. Tak snad se to nevrátí.


František Priessnitz, Ostrava, na lázeňském pobytu

Je to super! Už to konečně přešlo, furt to nosit na uších, nebylo příjemné. V obchodech i v restauracích je to v pohodě.


Veronika Krajči, původně místní, na návštěvě za rodinou a vnoučkem

Hodně mi zpříjemnilo život, že ta povinnost odpadla, protože mi dost vadilo dýchat do roušky. Jsem ráda, že už můžeme bez roušky například do obchodu. Když bych šla k lékaři nebo byla nachlazená, tak si ale roušku zase klidně dám. Člověk musí myslet na ostatní.


Radek Máčala, číšník v luhačovické restauraci Elektra

Je to velká úleva. V té roušce se v kuse dalo vydržet tak hodinu, dvě, pak to člověk musel hodně vydýchat. Když přišlo teplé počasí, bylo to už hodně neúnosné.


Petra Hinds, Ostrava, na pobytu

Těší mě, že můžu volně dýchat, v horku to dost vadilo. Těžké to bylo i pro děti. Dobré je, že už se dá úplně normálně najíst v restauracích, ale i takové ty další aktivity se rozjely, není třeba problém zajít si do sauny.


Marin Slatinský, Chomýž, s rodinou na pobytu 

Je to teď lepší, člověk se už v tom nemusí potit a tak. Hodně se mi líbí, že i na koupaliště se dá chodit bez jakýchkoliv omezení.


Věra Mořinglová, Luhačovice

Chodit bez roušky je hodně úleva, hlavně že ji nemusíme mít do všech obchodů.


 

Hlavní partneři