Na kole bezpečně

V Luhačovicích během letních prázdnin proběhlo v rámci dodržování zákona o silničním provozu několik preventivních akcí „Na kole bezpečně“.

Strážníci Městské policie Luhačovice se zaměřili na chování a vybavení cyklistů. Kontrolovali, zda mají správně vybavená jízdní kola a cyklisté mladší 18 let používají při jízdě povinné přilby. I když zákon ukládá „pouze“ cyklistovi do 18 let povinnost, mít při jízdě na kole, na hlavě cyklistickou přilbu, doporučujeme to i jiným věkovým kategoriím. Při pádu nebo střetu s pevnou překážkou může tento ochranný prvek zabránit těžkým následkům.

Zkontrolována tak byla na luhačovických komunikacích více než stovka cyklistů, s různým výsledkem. Většina jízdních kol byla v pořádku, u několika cyklistů strážníci zjistili, že nemají na kolech bezpečnostní prvky. Na tuto povinnost majitelé upozornili a předali jim na místě seznam povinné výbavy jízdních kol. Pozitivním zjištěním při kontrolách bylo, že děti v doprovodu rodičů nezapomněly během letních prázdnin dodržovat pravidla silničního provozu a chovaly se bezpečně.

 

Akce v Luhačovicích

Šibřinky / Ples sportovců / Ráz: Retro
Velikonoční jarmark s folklorem a ukázkou lidových řemesel
Bílá sobota s předváděním lidových řemesel
Další akce v Luhačovicích…
Hlavní partneři
Vincentka