Chlapské jubileum šéfa luhačovických lázní

LUHAČOVICE - Těžko k uvěření, ale je to tak. Generální ředitel Lázní Luhačovice a.s. Eduard Bláha oslavil kulaté padesátiny. Vizáží někde o deset let méně, pracovními skutky a zkušenostmi tam, kam opravdu patří. Mezi správně dospělé chlapy.

Vážený pane doktore, jak tohle jubileum jistě v plném životaběhu vnímáte?

Nejsem zrovna narozeninový typ, nevnímám biologické hodiny, ale čas na chvíli zamyšlení to určitě je. Život nezačíná, rozhodně taky nekončí, prostě běží dál. Možná je to správný čas na určitou rekapitulaci, to zase ano.

Nu a když rekapitulace, tak jistě i ohlédnutí za prací v Lázních Luhačovice a.s. Utíká to docela rychle, jak dlouho už stojíte v čele společnosti?

Už desátý rok. Říkám to zvesela, obrovský zakladatel zdejších lázní doktor Veselý byl na vedoucím postu devět let, tak jsem ho přeskočil. Ale to, prosím, berte jen jako časové srovnání. Víte lázně tady v Luhačovicích dělají lidé. Město Luhačovice a lázně vlastně jedno jsou. Mám za léta možnost srovnání. Myslím, že právě tady je v tom lázeňském pohledu široko daleko vlastně nejlepší atmosféra. Dělají ji lidé. A je moc dobře, že tady u nás Češi a Slováci. Mimochodem, když se projdete lázeňskou nedělí, a koná se například Kloboukový den, pak na vás dýchne neopakovatelná atmosféra První republiky. Máte tu ale i jindy pocit, že si to sem lidé jdou prostě užít.

Přátelé a kolegové Vám k jubileu připravili parádní dárek, Vaši „alásochu“ právě vedle sochy dr. Veselého, kdy Vás titulují velebitelem lázní, co Vy na to?

To se jim povedlo, moc mne potěšili, je to vtipné a snad i mírně výstižné. Opravdu se s kolegy snažím tohle krásné místo velebit.

Může mít člověk při takovém jubileu nějaký pracovní cíl?

Jistě, můj cíl je zlidštit se pro kolegy a společně dávat lázním pořád lepší a lepší tvář.

Já myslím, že ono zlidštění je ve Vašem případě už dlouhodobá záležitost, neberte to prosím jinak, než je řečeno, ale celý ten veliký kolektiv Vás má skutečně rád. Mimochodem, co Vás s Vašimi lidmi čeká v nejbližší době ryze pracovního?

Je toho hodně, což mne samozřejmě velmi těší. Mám-li vybrat, pak bych se zmínil o obnově Vodoléčebného pavilonu říčních a slunečních lázní. Jedno ze stěžejních děl Dušana Jurkoviče, věhlasného architekta našich lázní. Bude to velmi náročná záležitost, ale my tuhle výzvu velmi rádi přijímáme.

Pojďme ještě jinam, s úspěchem jste hrál na 7. ročníku tenisového turnaje Lázní Luhačovice a.s. Jste znám jako velmi dobrý sportovec. Které odvětví ve Vašem případě hraje prim?

Tenis je dávná láska, ale tou největší nyní nepochybně cyklistika. Když se mi narodil vnouček, dal jsem jemu i sobě dárek. Ujel jsem ve slušném čase cyklistický závod kolem Ženevského jezera ve Švýcarsku. Trať je krásná i náročná, v nádherném prostředí, měřila téměř 200 kilometrů. Kolo je můj kamarád velmi často, rád si také zaběhám.

A ještě k tenisu, jaký Vám dali přátelé žlutých míčků a doktora Bláhy dárek?

Bylo jich víc, potěšil mne velký tenisový míč s podpisy účastníků a taky přání ve verších, které mi zarecitovala Marie Retková, známá televizní a rozhlasová dáma.

Hlavní partneři
Vincentka