Jiří Dědek: Předprodej FIRST MINUTE pobytů na rok 2023 vrcholí, novinkou bude pobyt Lázně na zkoušku

Foto: Lázně Luhačovice a.s.
Prakticky celý svůj dosavadní profesní život spojil s Lázněmi Luhačovice a.s. Jejich generální ředitel Jiří Dědek může hodnotit pomalu vrcholící rok 2022.

První část rozhovoru s Jiřím Dědkem si můžete přečíst zde.

Covid zdánlivě zahnán, jak jste na tom s postcovidovými pacienty?

První pacienti na postcovidovou léčbu začali do Lázní Luhačovice, a.s. jezdit již v lednu 2021. Od té doby se v našich zařízeních léčilo více než dva tisíce dospělých pacientů po covidu přes zdravotní pojišťovny a další stovky hostů přijely na speciální samoplátecký pobyt Rehabilitace po covid-19. U dětí to bylo výrazně méně. Jednalo se o desítky pacientů. I v současné době máme postcovidové pacienty, jejich počet ale stále klesá.

Které ze známých tváří u vás byly letos k vidění?

Mimo jiné třeba zpěvák Václav Neckář, velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý, moderátorka Marie Retková, slovenská herečka Zdena Studenková, její český kolega Miloslav Mejzlík, anebo trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Letošek byl u vás i ve znamení zajímavých a nepřehlédnutelných výročí…

Během celého roku při řadě akcí a setkání jsme si připomínali 120. výročí založení první Akciové společnosti Lázní luhačovických a 30. výročí založení akciové společnosti Lázně Luhačovice. K této události jsme vydali i speciální retro Lázeňské listy.

Je zajímavé, že člověk potkává v mnoha profesích v Luhačovicích dlouhá léta stejné, osvědčené tváře, čehož jste například dokladem i vy, ale nejen vy. Je to tak, máte ale i příklad určité obměny?

Od ledna bude naše společnost mít nového hlavního lékaře. Prim. MUDr. Petr Pšenica v této funkci nahradí prim. MUDr. Jiřího Hnátka, který spojil téměř celý svůj profesní život s naší společností. MUDr. Hnátek zůstane primářem hotelu Palace.

Lázně byly, jsou a jistě budou místem bohatého kulturního záběru. Bylo to letos po dvou složitých letech znát?

Těší nás, že jsme letos po celou dobu mohli poskytovat služby našim pacientům a hostům v plném rozsahu. Osobně mám velkou radost i z toho, že se do Luhačovic vrátil kulturní život se všemi oblíbenými festivaly. Rád budu vzpomínat především na první večer Festivalu Janáček a Luhačovice, kdy byla uvedena v polovině července přímo na Lázeňském náměstí nejznámější Mozartova opera Figarova svatba. Pozitivem je i to, že se v Luhačovicích letos v plném rozsahu uskutečnily také všechny odborné konference.

Jaká je vaše hlavní pracovní náplň v těchto dnech?

Právě vrcholí předprodej pobytů na rok 2023 se slevou – FIRST MINUTE. Včasným nákupem pobytu do 20. 12. tak mohou hosté ušetřit až 20 % z ceny. Novinkou pro rok 2023 je pobyt Lázně na zkoušku. Rádi bychom tak do našich lázní pozvali i lázeňské nováčky nebo všechny, kteří si myslí, že lázně jsou jenom pro nemocné. Letos jsme představili další originální lázeňský pohárek s názvem Modrá Labuť, která je pokračovatelkou lázeňských pohárků z dílny známého českého designera Daniela Piršče. První z rodiny Labutí byl pohárek v bílé barvě a veřejnosti byl představen v roce 2018. Na něj v roce 2019 navázala Labuť černá.

Co myslíte, pane generální řediteli, váží si lidé toho, že mohou pracovat právě u vás?

Věřím tomu, po třech letech jsme také na konci listopadu uspořádali setkání zaměstnanců s názvem Ředitelský svařák. Výjimečné bylo v tom, že se konalo místo v divadle nebo ve Společenském domě venku na lázeňské kolonádě a v hale Vincentka. Potěšilo nás, že ze šesti stovek našich kolegů přišla naprostá většina.

Tak a finiš rozhovoru. Jakpak se vám při vaší dobře známé a příslovečné pracovitosti dařilo odpočívat? Co volný čas?

V právě končícím roce jsem měl ještě méně volného času než v letech předcházejících. Ubylo tenisových zápasů s přáteli a na oblíbený florbal jsem se dostal jen párkrát. Nejvíc si však odpočinu brzo ráno u vody u nahozených prutů. Kromě kaprů jsem si domů přinesl i pěknou štiku.

Že by u Dědků byla na Vánoce jiná ryba než kapr?

Tak to nehrozí, ale při té příležitosti přeji všem našim klientům a dobrým lidem krásné vánoční svátky a v novém roce se budeme snažit ze všech sil dodávat to nejdůležitější: zdraví!

Hlavní partneři