Kamery v kostelích mají své příznivce a jejich počet pomalu roste

kostel Svaté Rodiny v Luhačovicích (Foto: Zlin.cz)
Koronavirová pandemie stojí za vznikem nového trendu v podobě on-line přenosů z bohoslužeb. Ve Zlínském kraji jsou už v několika kostelích instalovány kamery, díky kterým mohou věřící sledovat bohoslužby z bezpečí domova.

Někde kamery fungovaly už během první vlny pandemie, například v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Holešově či v kostele Svaté Rodiny v Luhačovicích. Všude kamery vítají. „Jsme za kameru moc rádi,“ prohlásil už na jaře farář holešovského kostela Jerzy Walczak. Luhačovický kostel byl dokonce jedním z prvních, který touto technologií disponoval. Nově mohou sledovat bohoslužby prostřednictvím kamery také v kostele sv. Jakuba Staršího ve Vlčnově a mimořádně byla kamera také v kostele sv. Martina v Pozlovicích.

Ve vlčnovském kostele je kamera instalovaná teprve krátce. „Samozřejmě, že kameru místní přivítali. Jsou rádi, že se mohou alespoň tímto způsobem do kostela podívat a sledovat bohoslužby. Kamerový přenos využívají také lidé, kteří kvůli vládnímu nařízení, které se týká omezení počtu lidí na pohřbu, mohou alespoň takto na dálku sledovat smuteční obřad,“ konstatoval farář vlčnovského kostela Hubert Wójcik, který v nedávné minulosti působil v Luhačovicích a byl u začátků webové kamery v kostele Svaté Rodiny.

Hlavní partneři