Kde jsou v Luhačovicích dobíjecí stanice na elektromobily?

Foto: Shutterstock
Situace je zatím neveselá. Lázeňská klientela se ještě evidentně drží tradice. Jak ale řešit, když se vám v Luhačovicích vybíjí Enyaq a do zásuvky je daleko?

Jediné místo, kde si momentálně, v roce 2021 můžete v Luhačovicích nechat dobít své EV auto, je docela luxusní Spa hotel Augustiniánský dům, asi kilometr severovýchodně od centra města, směrem k přehradě. AC nabíječku provozuje E.ON, příkon má 22 kW a je typu 2 (Mennekes). Zásuvka je na parkovišti hotelu umístěna tak, že ji mohou používat ubytovaní hosté i kteříkoli zákazníci. Takže během nabíjení stihnete svačinku v hotelu, koupání v jejich spa, ale i koupání v nedaleké přehradě (500 m). Augustiniánský dům sám o sobě je bývalý klášter a krásné místo. Jejich lázně stojí za návštěvu. Pokud přijíždíte v zimě (od října do března), doporučujeme i místní saunové rituály. Což je něco jako organizovaný pobyt v sauně s různými procesy zahřívání a ochlazování, včetně protahovacích cvičení.

Augustiniánský hotel ale není jen nějaké komerční pozlátko.

Má všechno co k modernímu wellness luxusu patří. Meditace v jurtě, mindfullness / meditace všímavosti, cvičení jógy, atd. Řeholní řád augustiniánů je společenství, které vzniklo spojením několika poustevnických skupin. Legrační je, že se z něj oddělili skupiny Obutých augustiniánů (poustevníci) a skupina Bosých augustiniánů. Víc vám vysvětlí na místě.

Lázeňství nemusí být jen ve stylu 19. století. Augustiniánská zahrada je naprosto v trendech luxusního relaxu 21. století.
Foto: Augustiniánský dům

Ale jiná nabíječka tam není?

Město by na tom asi mohlo zapracovat. Turistický ruch bude čím dál více elektrifikován. A zvlášť k lázeňskému městu se elektřina hodí. Poptávali jsme třeba i populární „koupačku“, hotel Spa & Wellness Alexandria, ale nemají vlastní parkoviště, jejich hosté parkují v městských veřejných garážích, takže parkování u zásuvky nehrozí.

Jediné další místo jsme objevili polosoukromou nabíječku u Mileny Malatové (+420608772254), 230 V, 16A v ulici Slunná 819, Luhačovice. Nepodařilo se nám tam dovolat, ale jako nouzovka se třeba může hodit. 

Co když se mi rozbije auto

Kromě běžných asistenčních linek už pro vás máme jen servis Bosch Autoelektro Šafář ve Frištáku, což je ale ještě kousek za Zlínem. Bosch je dodavatel velké části technologií pro elektrické vozy všech značek.

Co se týká kvalitní automobilové asistence, ideální je to řešit jako součást havarijního pojištění, kdy to u kvalitních pojistek máte v ceně. Srovnání havarijních pojištění, jejich parametrů a především cen, najdete v online službě Kalkulátor.cz Není to žádná manipulativní kalkulačka, ale nástroj pro dlouhodobou správu financí.

Moderní městský život potřebuje elektřinu. Kolonáda Luhačovice nejsou jen staré domy. Foto: Shutterstock

A nabíječky v okolí?

Největší možnosti jsou samozřejmě ve Zlíně (20 km na sever), kde najdete několik nabíjecích stanic ČEZu. Například v OC Zlaté jablko. Najdete tu taky 2x E.ON a ve Zlíně je i nabíječka Tesly (samozřejmě, že ne Supercharger, jen dvě 14kW). Skoro tak dobře jako Zlín je na tom taky Uherské Hradiště.

A co nejbližší superchargery?

Hned za hranicemi (jen 50 km), v Trenčíně, se na nás chystá Supercharger Tesla v roce 2022. Do té doby jen Brno (120 km) kde je teď místo pro čtyři auta na 150 kW). Ionity nyní buduje dobíjecí stanici na dálnici, kousek od Břeclavi, resp. v Ladná (100 km). Dopřeje nám tam Ionity svůj ladný příkon 350 kW?

Hlavní partneři
Vincentka