Koronavirus zřejmě Tříkrálovou sbírku v Luhačovicích nezastaví

I když se v České republice chystá uvolnění některých vládních opatření, která tu platí kvůli koronavirové pandemii, ne všechny kulturní a společenské akce se budu moci konat. V ohrožení je i tradiční Tříkrálová sbírka. V Luhačovicích jsou ale přesvědčeni, že vhodnou formu sbírky zvládnou připravit a že se nakonec uskuteční, serveru Luhacovice.cz to za luhačovickou Charitu řekla Anna Martincová.

Vše podle Martincové bude záležet na vývoji epidemiologické situace. „Když se situace bude vyvíjet dobře, tak by se Tříkrálová sbírka v územní působnosti Charity Luhačovice mohla uskutečnit v sobotu 9. ledna 2021. A to vše s ohledem na veškerá epidemiologická opatření. Je tu však také možnost, že se koledování uskuteční i virtuálně. O vývoji situace chceme aktuálně informovat,“ konstatovala Martincová.

Kdo má zájem se koledování zúčastnit, může se přihlásit u koordinátora dobrovolníků a Tříkrálové sbírky Karla Adámka. Kontaktovat jej lze ve všední dny na čísle 737 012 235 nebo 577 132 355, případně e-mailem zaslaným na adresu dobrovolnici@luhacovice.charita.cz.

„V současné době se snažíme všechny naše služby zachovat bez omezení. Doufám, že se nám koledu podaří nějakým způsobem připravit a budeme moci k vašim domovům přinést tříkrálové požehnání,“ dodala Martincová.

Hlavní partneři