Největší lákadla v Luhačovicích pro lázeňské hosty

Vsaďte na sílu přírody a moderních lázeňských metod! Stoprocentně je využívají největší a nejznámější moravské lázně Luhačovice. Tamní odborníci poskytují komplexní lékařskou péči zejména pacientům s onemocněním dýchacího ústrojí, trávicího ústrojí, s poruchami látkové výměny a pohybového aparátu.

Lázně spjaté s Jurkovičem a Janáčkem

Vydejte se upevnit své zdraví do Luhačovic, jimiž kráčely významné osobnosti. Neopakovatelný ráz lidové secese městu vtiskl slovenský architekt Dušan Jurkovič. Prohlédněte si při procházkách jeho díla – Jurkovičův dům, Chaloupku, Jestřabí, Vodoléčebný ústav či Sluneční lázně. Luhačovice inspirovaly rovněž hudebního skladatele Leoše Janáčka, který v nich pobýval více než pětadvacetkrát. Nádherné přírodní scenérie a ideální klima Luhačovic, prosycené silicemi z okolních lesů, nyní očekávají vás…

V Luhačovicích bije léčivé srdce Moravy

Luhačovické lázeňské procedury vám uleví od mnoha zdravotních potíží i dlouhodobého stresu. Snadno si tu zkombinujete kratší i delší pobyty s různou skladbou procedur. K pitné kúře se využívají minerální prameny Vincentka, Aloiska či Ottovka. Oblíbené jsou též inhalace minerální vody, různé koupele a lázně, masáže, rašelinové obklady. Hledáte-li pro svůj pobyt místo, kde se budou starat o všechny vaše potřeby, zaměřte se na luhačovické lázeňské domy: Palace, Jurkovičův, Morava a další.

Luhačovický unikát: hala Vincentky

Na luhačovickém Lázeňském náměstí naleznete moderní plnírnu Vincentky, minerálky, jejíž léčivé i preventivní účinky prověřila staletí. Vincentka se doporučuje na pitné a inhalační kúry při onemocněních dýchacích cest, hlasivek, při chorobách látkové výměny, při vředových chorobách žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, při vleklém zduření jater, diabetu mellitu nebo chronické pankreatitidě. A je výborná také po sportovních výkonech, fyzické námaze či alkoholových dýcháncích. ☺

Podpořte léčbu hudbou a tancem

Luhačovická kolonáda a lázeňský park jsou celoročním příjemným procházkovým místem pro korzující lázeňské hosty i turisty. Velké oblibě návštěvníků se těší kolonádní koncerty a taneční večery, třeba v Nočním klubu hotelu Alexandria. Centry luhačovické kultury jsou Lázeňské divadlo, Společenský dům a Městský dům kultury Elektra. K předním akcím náleží lednový lázeňský reprezentační ples, květnové otevírání pramenů, červnové zahájení divadelní sezóny, červencový festival Janáček a Luhačovice, tradiční pouť a Vánoční řemeslný jarmark.

Zvyšte si v lázních fyzickou kondici

Nejlepší tělocvičnou je příroda. A ta luhačovická je zvláště štědrá. Vyzkoušejte zde nordic walking, vypůjčete si kolo nebo elektrokolo. Projděte či projeďte si upravené lázeňské trasy a vydejte se třeba i do okolí Luhačovic s přilehlou chráněnou oblastí Bílé Karpaty. Zajímavé cíle zahrnují zdejší naučné stezky a chodníky. Atraktivní je také in-line dráha okolo přehrady (3,3 km). Jste-li zimní lázeňský host, můžete přibrat lyže a během pobytu zdolávat upravené běžecké stopy Luhačovického Zálesí.

Odměňte se dobrým jídlem a pitím

Každý lázeňský pobyt či dovolenou ošperkuje vynikající gastronomie. Také Luhačovice nabízejí zajímavé tipy – s vyhlášenými oplatky v čele. Dobré recenze tu má Restaurant Symfonie, Restaurace Elektra, Restaurant REPUBLIKA, Marco Polo Café, Alexandria Spa & Wellness Hotel-French Restaurant, Jizba Luhačovice, Kavárna v Myslivně, Restaurace Racek nebo Vinárna Pod Leštím. Můžete prozkoumat i četné bary, pizzerie, Pivovar Luhačovice… Odvezte si z Luhačovic nezapomenutelné zážitky všeho druhu!